بری لارسن
10
آوریل

بری لارسن

بری لارسن زاده ی اول اکتبر 1989 از بازیگران جوان هالیوود است. علاوه بر این بری لارسن، ترانه سرایی و خوانندگی می کند. نقش  جوی در فیلم اتاق به کارگردانی لنی آبراهامسن، جایزه ی اسکار را برای او به ارمغان آورد.

اتاق بر اساس رمانی به همین نام ساخته شده است.

در این اثر بری نقش زنی را بازی می کند که به مدت هفت سال اسیر بوده است و پسربچه ی پنج ساله ی او هم در همین دوران اسارت به دنیا آمده است. در فیلم اتاق جیکوب ترامبلی در نقش پسر لارسن بازی کرده است. پسری که گمان می برد همه ی دنیا در همان آلونک خلاصه می شود! جیکوب ترمبلی بازیگر کودک کانادایی است و شما می توانید در همین سایت مقاله ی آشنایی با او را مطالعه کنید.

هیچ بازیگری در خانواده ی بری لارسن وجود نداشت. والدین او در حوزه ی پزشکی فعالیت می کردند. بری خواهر کوچکتری به نام میلین دارد. زمانی که دو دختر کوچک بودند، پدر آنها، مادر و دو دخترش را رها کرد و رفت. لارسن عنوان کرده است که به مدت ده سال پس از جدایی والدینش، او پدر خود را ندیده است و با او صحبت نکرده است. پس از این اتفاقات مادر و دو فرزندش به لس آنجلس نقل مکان کردند که قلب سینما بود.

بری لارسن
بری لارسن

همین رخداد بری کوچک را بسیار تحت تاثیر قرار داد

و در همان زمان بود که او تصمیم گرفت بازیگر شود. این در حالی بود که لارسن به دبستان می رفت. بعدها او در دوره های تئاتر شرکت کرد و نمایش های تلویزیونی آمریکا بازی کرد در سال 1998 و در نه سالگی بری لارسن در یک اپیزود از فیلم کم بودجه ی “داشتن و نگه داشتن” ظاهر شد. سال بعد، از بازیگر جوان برای همکاری در سری “تحویل مخصوص” دعوت به عمل آمد. در این سریال و در برخی آثار دیگر تلویزیونی، لارسن به صورت اپیزودی همکاری می کرد.

بری استایل بسیار ظریفی دارد. او صد و هفتاد سانتی متر قد و تنها پنجاه و یک کیلوگرم وزن دارد. لارسن مجرد است. او هواداران زیادی دارد. بیش از 750 هزار نفر او را در اینستاگرام دنبال می کنند. از آثار او در سینماست: محبوب محصول 1999، سپس تو آمدی محصول 2000، اتاق محصول 2015 و کونگ: جزیره ی جمجمه محصول 2017.

امروزه لارسن در مرکز توجه هالیوود قرار دارد. از سال 2013 بری لارسن با موزیسین الکس گرینوالد نامزد شده است. الکس کسی بود که بری را در مراسم اسکار همراهی کرد.