بریت رابرتسن زاده ی هجدهم آوریل 1990 بازیگر بیست و نه ساله ای است که در کارولینای شمالی، آمریکا به دنیا آمد. با این حال خانواده ی او به سرعت به مناطق جنوبی تر نقل مکان کردند. پس از مدتی والدین برتنی از هم جدا شدند. اما پس از طلاق، هر یک از آنها صاحب فرزندان فراوانی شدند.

مادر بریت و ناپدری اش دو دختر و یک پسر و در مقابل پدر او و همسر جدیدش دو پسر و یک دختر به دنیا آوردند. پدر بریت صاحب یک رستوران بود و بعد از به دنیا آمدن بچه ها، مادر او به ناچار خانه نشین شد. در کنار این، مادر که به هیچ عنوان نظام آموزشی آمریکا در آن زمان را قبول نداشت، فرزندان خود را در خانه آموزش داد.

مادر بریت رابرتسن او را در مدرسه ی تئاتر محلی ثبت نام کرد

زیرا نگران بود که مبادا بریت خجالتی بار بیاید و نتواند به درستی در جامعه عمل کند. در ابتدا دختر کوچک نقش های جزئی در تولیدات مختلف می پذیرفت اما مدیران خیلی سریع پی بردند که او استعداد مخصوصی دارد و به والدین او توصیه کردند که حتما حرفه ی بازیگری دخترشان را توسعه دهند. برای همین بریت شروع کرد به شرکت در تست های گوناگون بازیگری مخصوصا برای سریال های متنوع.

بریت رابرتسن

بریت رابرتسن

برای اولین بار، در سریال تلویزیونی شینا که در سال 2000 پخش شد، نقشی به بریت رابرتسن اختصاص دادند. البته این نقش بسیار کوچک و جزئی بود و این سریال هم خیلی شناخته شده نبود. در آن اثر، بریت در نقش دختر دانشمندانی ظاهر شده بود که سفری به اعماق جنگل ترتیب داده بودند. پس از اینکه دختر کوچولو والدینش را در جنگل از دست می دهد، توسط قبایل محلی پذیرفته و نگهداری می شود.

زمانی که رابرتسن دوازده ساله بود، هر هفته برای انجام تست های بازیگری به لس آنجلس می رفت و در نهایت کار به جایی کشید که دیگر نمی توانست این کار را ادامه دهد. در سن چهارده سالگی بریت رابرتسن به همراه مادربزرگ پدری خود به لس آنجلس نقل مکان کرد تا شانس های خود برای پیدا کردن کار خوبی در تلویزیون را افزایش دهد. و موفقیت برای بریت دور از دسترس و صعب الوصول نبود. از آثار او در سینما می توان به موارد رو به رو اشاره کرد: باشگاه ارواح محصول 2003، آخرین تابستان محصول 2004، فرانک آنا محصول 2007، از درون محصول 2008، شری بث محصول 2010، اولین بار محصول 2012 و خرگوش سفید محصول 2013.