برگزیدگان دومین جشنواره راه سیمرغ، جشنواره رقابت آموزشگاه‌های آزاد سينمایی

دومین فراخوان هنرجویان آموزشگاه‌های آزاد سینمایی کشور با عنوان راه سیمرغ امسال برگزار شد. هدف از برگزاری این جشنواره به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، معاونت توسعه فناوری و مطالعات سازمان امور سینمایی و سمعی بصری تربیت نیروهای کارآمد، خلاق و متعهد در سینما و همچنین شناسایی و ترغیب و تشویق این هنرمندان برای خلق آثار برگزیده هنری است.

این رویداد امسال در 28 آبان شروع به کار کرد و در آن بسیاری از هنرمندان جوان موفق به کسب جایزه در بخش‌های بازیگری، فیلم کوتاه، فیلم‌نامه و عکاسی شدند. جشنواره راه سیمرغ در 3 آذر به پایان رسید و از عوامل و شرکت کنندگان آن در ایوان شمس تقدیر و تشکر شد.

موضوعات جشنواره راه سیمرغ

این جشنواره به‌صورت رقابتی بوده و هنرجویان در رشته‌های فیلم کوتاه، بازیگری، فیلمنامه نویسی و عکاسی آثار خود را ارسال می‌کنند و پس از بازبینی آن توسط داورها آثار منتخب برگزیده می‌شود. در متن فراخوان جشنواره راه سیمرغ موضوعات مورد بررسی معرفی شدند که شامل موارد زیر است:

  • امیدآفرینی و ترویج نشاط اجتماعی
  • تقویت هویت ایرانی – اسلامی جوانان
  • آداب اجتماعی و اخلاق مداری
  • تکریم ایثارگران و قهرمانان ملی
  • تقویت بنیان‌های خانواده
  • زندگی معاصر و چالش‌های نسل جوان
  • مشارکت اجتماعی و مسئولیت‌پذیری جوانان در جامعه
  • آزاد

برگزیدگان جشنواره راه سیمرغ

اسامی برندگان جشنواره راه سیمرغ بخش بازیگری

در بخش بازیگری برای اهدا جوایز آقایان فرهاد قائمیان، داریوش ارجمند، محمد خزاعی، جهانگیر الماسی، فرهاد بشارتی و سرکار خانم فریبا متخصص روی صحنه رفتند.

آموزشگاه پانیذ به‌عنوان یکی از آموزشگاه‌های برتر بازیگری دارای چندین بازیگر منتخب در بخش بازیگری کودک و نوجوان، بازیگری زن و بازیگری مرد بوده است و همواره جزو برترین مراکز برگزاری دوره بازیگری کودک و نوجوان محسوب میشود. ما در زیر اسامی برندگان این جشنواره که هنرجویان آموزشگاه پانیذ بوده‌اند را معرفی کردیم.

در بخش بازیگری کودک و نوجوان لوح تقدیر به آرنیکا قلیچی از آموزشگاه پانیذ، راحیل فولادی از آموزشگاه پانیذ، روشان‌ برزگر از آموزشگاه پانیذ و نفس محمودی از آموزشگاه پانیذ تعلق گرفت.

در بخش بازیگری زن لوح تقدیر به گلبرگ عبدالهی از آموزشگاه پانیذ و نیوشا فلاحی‌نیا از آموزشگاه پانیذ رسید.

در بخش بازیگری مرد لوح تقدیر به علیرضا دماوندی نژاد از آموزشگاه پانیذ، مصطفی باقری از آموزشگاه فرهاد و سینا صفوی فرد از آموزشگاه پانیذ اهدا شد.

برگزیدگان جشنواره راه سیمرغ

آموزشگاه پانیذ راهی برای موفقیت در بازیگری

اگر رؤیای بازیگری و معروفیت دارید با انتخاب یک آموزشگاه آزاد بازیگری می‌توانید به این آرزویتان دست پیدا کنید. آموزشگاه آزاد سینمایی پانیذ جهت پرورش بسیاری از استعدادهای نسل جوان، دوره‌های آموزش بازیگری را برگزار می‌کند. آموزشگاه پانیذ یکی از موفق‌ترین آموزشگاه‌ها در جشنواره راه سیمرغ بوده که 4 بازیگری کودک و 4 بازیگر برزگسال در این جشنواره جوایز بهترینها را کسب کردند.

آموزشگاه آزاد سینمایی پانیذ برای موفقیت بیشتر هنرجویان خود پس از فراخوان جشنواره راه سیمرغ شروع به آمادگی بیشتر آنها کرد. بیش از 70 درصد هنرجویان آموزشگاه پانیذ در رشته های مختلف بازیگری، فیلنامه نویسی و کارگردانی در این جشنواره شرکت و آثار هنری باکیفیت خود را برای رقابت ارسال کردند.

در حوزه بازیگری حدود 176 مونولوگ به جشنواره راه سیمرغ ارسال شد که 22 نفر به مرحله بعد راه پیدا کردند. از بین این 22 نفر هم 4 نفر در بخش کودکان و 4 نفر در بخش بزرگسالان موفق به دریافت جایزه بهترین شدند. این جشنواره فرصت خوبی برای هنرجویان بوده تا بتوانند با یکدیگر به رقابت بپردازند و تواناییهای خود را محک بزنند.

هنرجویان در آموزشگاه پانیذ با اصولی‌ترین متدهای بازیگری آشنا می‌شوند و این باعث می‌شود تا مهارت بالایی کسب کنند؛ بنابراین آنها می‌توانند در جشنواره‌های بزرگ دیگری شرکت کرده و با آمادگی زیادی که دارند موفق به دریافت جوایز شوند. همچنین این حوزه فرصت خوبی برای آنهاست تا فرصت‌های بیشتری برای بازی در آثار ماندگار پیدا کنند.

گالری تصاویر جشنواره راه سیمرغ