برد پیت بازیگر پنجاه و چهار ساله ی هالیوود است که در روز هجدهم دسامبر سال 1963 در اوکلاهاما به دنیا آمد. او صد و هشتاد سانتی متر قد دارد. علاوه بر بازیگری، در زمینه ی تهیه کنندگی سینما هم فعالیت دارد. از سال 2000 تا سال 2005 او همسر بازیگر جنیفر آنیستون بود و از سال 2014 با آنجلینا جولی ازدواج کرد اما آن ها در سال 2016 از هم جدا شدند.

گفته می شود

پیت بسیار متمول بوده و تا کنون دویست و چهل میلیون دلار به دست آورده است. برد پیت شش فرزند دارد. نام واقعی او، بردلی ویلیام پیت می باشد. او در یک خانواده ی معمولی و مذهبی آمریکایی پرورش یافت. پدر برد، ویلیام پیت به عنوان مدیر در یک کمپانی حمل و نقل کار می کرد و مادرش جین هیلهوس یک معلم بود. پس از تولد برد پیت، به فاصله ی سه سال، برادرش دگ و پس از سه سال دیگر خواهر او با نام جولیا متولد شدند.

برد پیت

برد پیت

در دوران مدرسه، برد پیت جوان بسیار اهل ورزش بود، به باشگاه موسیقی می رفت و در فعالیت های دانش آموزی شرکت می جست. پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان، مرد جوان وارد دانشگاه کلمبیا شد که در آنجا در رشته ی روزنامه نگاری با گرایش تبلیغات تحصیل می کرد. با این حال پیت هرگز به عنوان یک روزنامه نگار مشغول به کار نشد. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه او تصمیم گرفت وارد هالیوود شود.

در همان زمان بود که ویلیام بردلی نام خود را اندکی تغییر داد!

زمانی که برد بی تجربه به هالیوود آمد، شروع کرد به کار کردن به عنوان یک راننده! پس از آن به او پیشنهاد دادند که در بخش حمل و نقل فعالیت کند. اما این کاری نبود که این آقا را راضی کند! بنابراین پس از گذشت فقط چند ماه، او به عنوان کارمند در شبکه ای از رستوران های محبوب با نام El Pollo Loco مشغول به کار شد. او هیچ وقت ناامید نشد و لجبازانه کلاس های بازیگری را دنبال کرد تا اینکه بالاخره به آرزوی خود رسید و بازیگر شد!

از آثار او در سینما عبارت اند از: تلما و لوئیز (1991)، رودخانه ای از آن می گذرد (1992)، عشق واقعی (1993)، هفت (1995)، ملاقات با جو بلک (1998)، باشگاه مشت زنی (1999)، مکزیکی (2001)، بازی جاسوسی (2001)، تروی (2004)، آقا و خانم اسمیت (به همراه آنجلینا جولی ، 2005)، سیزده یار اوشن (2007)، پست فطرت های لعنتی (2009) و دوازده سال بردگی (2013).