آموزش سینما تنها در برترین موسسه سینمایی کشور ممکن است! این جمله را نباید تنها شعاری ساده دانست؛ این جمله مسیری را ترسیم می‌کند برای موفقیت. بدیهی است که هر چه راه‌نمایان قدرتری داشته باشیم، دشواری‌های کم‌تری را تجربه خواهیم کرد. باری در این مقاله به ویژگی‌های برترین موسسه آزاد سینمایی می‌پردازیم و در نهایت یکی از برترین موسسه‌ها را معرفی خواهیم کرد.

سینما چیست؟

سینما توهم حرکت تصویر است و صدا. تمام هنر سینما در این حوزه می‌گنجد؛ پس به عبارتی دقیق‌تر حوزه تأثیر سینما دو حس شنوایی و بینایی‌ست. نباید فراموش کرد که امکان دارد در سالیان آینده تکنولوژی‌هایی برای درگیر کردن سایر حواس حین فیلم‌دیدن به وجود آید؛ برای مثال در آزمایش‌های شکست‌خورده برخی از مخترعین قصد داشتند تا قابلیت انتشار بو را نیز وارد این هنر کنند. گرچه تا کنون این امر میسر نشده اما انتظار می‌رود در سال‌های نه چندان دور به این اتفاق، حتی در مقیاسی محدود و تجربی، دست یافت. باری تا آن روز آموزش هنرجویان در برترین موسسه سینمایی در حوزه صدا و تصویر خواهد بود!

به هر حال جوهره اصلی سینما تصویر است. در دوران نخستین حیات سینما، دوره صامت، صدایی وجود نداشت. این سینما برای مخاطبین خسته کننده شده بود و آمار فروش فیلم‌ها افت کرد. پس صاحبان این صنعت به رهبری ادیسون چاره اندیشیدند برای رهایی از این بن‌بست و صدا زاده شد! در برترین موسسه آزاد سینمایی هنرجویان باید این دو عنصر حیاتی را به خوبی بشناسند.

ویژگی‌های برترین موسسه آزاد سینمایی

برترین موسسه آزاد سینمایی باید ویژگی‌های مثبت زیادی داشته باشد. این ویژگی‌ها سبب می‌شود تا هنرجویان، این مسیر دشوار را با مشقت کم‌تری به پایان برسانند. در ادامه به برخی از این ویژگی‌ها اشاره خواهد شد.

گستردگی‌های شاخه‌های آموزشی

سینما دارای شاخه‌های هنری متنوعی است؛ از کارگردانی بگیرید تا فیلم‌نامه‌نویسی، تدوین، بازیگری، فیلم‌برداری و…! یک موسسه سینمایی خوب طیف گسترده‌ای از این شاخه‌های هنری را پوشش می‌دهدتا هنرجویان بنا به علاقه شخصی، حرفه خود را با آزادی تمام انتخاب کنند.

 

اساتید مجرب

از دیگر ویژگی‌های مثبت موسسه آزاد سینمایی داشتن اساتید ماهر و مجرب است. مهارت آن‌ها تنها به حرفه‌شان محدود نمی‌شود زیرا باید علاوه بر آن در روش تدریس، توع برخورد با هنرجو، شیوه ایجاد انگیزه و… نیز به کمال استادی رسیده باشند. اساتید ماهر باید بدانند که با گروه‌های سنی و جنسی مختلف چگونه برخورد کرده و بر روی آنها تاثیر مثبتی بگذارند.

اساتید ماهر و مجرب

از ویژگی‌های مثبت موسسه آزاد سینمایی اساتید ماهر است.

متد آموشی مناسب

یک کلاس بازیگری مفید بدون یک متد آموزشی دقیق و قابل اجرا به ثمر نمی‌نشیند. از این رو لازم است تا موسسه سینمایی خوب همواره به‌روز بوده و با جدیدترین متدهای آموزشی آشنا باشد. اساتید موسسه نیز باید نسبت به این مورد بسیار هوشمند باشند.

امکانات آموزشی خوب

هیچ آموزشی بدون امکانات پیش‌ نمی‌رود. البته این تجهیزات برای رشته‌های هنری متفاوت، متفاوت‌اند. برای مثال ابزار گریم برای هنرجویان رشته گریم و بازیگری بسیار مهم است اما شاید اهمیتی برای هنرجویان فیلم‌نامه نویسی نداشته باشد. از آن‌سو تجهیزاتی نظیر ابزار تولید نور که برای هنرجویان فیلم‌برداری اهمیت فراوانی دارد شاید به درد هنرجویان گریم نخورد. از این رو موسسه آزاد سینمایی خوب باید به صورت تخصصی تجهیزات هر شاخه هنر را تهیه کرده در اختیار هنرجویان بگذارد.

 

سطح‌بندی دقیق هنرجویان

این اتفاق باید در هر کلاسی صورت بگیرد! فرض کنید که در کلاس دانش‌جویان دکترای فیزیک هسته‌ای با دانش‌آموزان اول ابتدایی به صورت مشترک شرکت کنند! قطعاً این موضوع روند آموزش را به هر دو گروه مختل می‌کند. در موسسه‌های سینمایی نیز باید این اتفاق به دقیق‌ترین شیوه ممکن صورت بگیرد.

موسسه آزاد سینمایی پانیذ

موسسه آزاد سینمایی پانیذ واقع در شرق تهران آماده پذیرایی از تمامی هنرجویان علاقه‌مند به این حوزه در این شهر و شهرهای اطراف است. این موسسه با استفاده از برترین اساتید سینمایی و به‌روزترین متدهای آموزشی، طیف بسیار گسترده‌ای از شاخه‌های این حرفه را آموزش می‌دهد.

آموزشگاه بازیگری پانیذ

آموزشگاه بازیگری پانیذ

جمع‌بندی

برای موفقیت در مسیر بازیگر شدن باید از برترین‌ها همراه شد. در این مقاله به معرفی ویژگی‌های برترین موسسه آزاد سینمایی پرداختیم. امید است تا با به کارگیری این موارد آینده درخشانی را نصیب خود یا عزیزان‌تان کنید.