در اين مقاله قصد داريم برترين آموزشگاه بازيگری ايران را معرفی كنيم و توضيحاتی پيرامون آن ارائه دهيم. آموزشگاه بازيگری پانيذ كه در حوزه آموزش بازيگری به كودكان و نوجوانان فعاليت دارد را می توان برترين آموزشگاه بازيگری ايران دانست. اين ادعا چند علت مختلف دارد كه در ادامه به آنها می‌پردازيم.

اساتيد

يكی از علت هایی كه می توان آموزشگاه پانيذ را برترين آموزشگاه بازيگری ايران البته در حوزه كودك و نوجوان دانست اساتيد اين مجموعه است كه از توانايی، استعداد و تجربه بالایی برخوردار هستند. اساتيد اين آكادمی تسلط كاملی روی قواعد آموزش به كودكان دارند و به خوبی نسبت به كودكان و رفتاهای آنها آگاه هستند لذا ارتباط خوبی با هنرجويان خردسال برقرار می كنند كه اين امر در فرآيند آموزش كمك زيادی به هنرجو می كند.

تخصصی بودن

امروزه كودكان نقش پررنگی در آكادمی های هنری به ويژه بازيگری دارند. در واقع بسياری از خانواده ها فرزندان خود را از سنين پايين به كلاس های بازيگری می فرستند اما متاسفانه همه كلاس ها ظرفيت و امكانات لازم جهت آموزش به كودكان را ندارند. آموزشگاه پانيذ با درك صحيح از اين مشكلات اقدام به برگزاری كلاس ها به صورت تخصصی برای كودكان و نوجوانان می كند. در واقع اين آكادمی همه اصول لازم برای آموزش بهتر به كودكان از جمله تراكم مناسب كلاس ها، اختلاف سنی مناسب هنرجوها، فضای شاد و پويا، فضای تمرينی مناسب و… را دارا می باشد. در حقیقت اين آكادمی به شناخت درستی از آموزش به كودكان رسيده و همه‌ی تلاش خود را جهت افزايش توانايی هنرجوهای خردسال به كار گرفته است. متاسفانه شاهد ان هستيم که در برخی از آكادمی ها اختلاف سنی هنرجوها متعادل نيست و از طرفی كلاس ها بسيار شلوغ هستند و اين در حالی است كه نوع آموزش در سنين مختلف متفاوت است به طوری كه نمی توان به هنرجویی در سن 5 سالگی با هنرجويی كه در سن 15 سالگی است به يك شيوه آموزش داد. نكته بسيار مهم ديگر در اين مجموعه فضای مناسب برای تمرين كودكان است و اين امكان فراهم است تا علاوه بر تدريس و آموزش كودكان، به تمرين هم بپردازند.

برترين آموزشگاه بازیگری

برترين آموزشگاه بازیگری

مهارت آموزی

آكادمی پانيذ علاوه بر تدريس اصول و مبانی بازيگری به تدريس مهارت های مهم و كاربردی هم می پردازد و كودكان اين امكان را دارند كه با حضور در اين آكادمی به سطح بالایی از مهارت ها و توانايی های مختلف دست يابند. در واقع با وجود سيل علاقه مندان به بازيگری و از طرفی توليدات پايين سينمای ايران، تعداد افراد محدودی اين فرصت را می يابند تا در اين عرصه به فعاليت بپردازند؛ در اين بين قطعا افرادی كه از مهارت های بيشتری برخوردار باشند شانش بيشتری برای ورود به اين عرصه خواهند داشت.

متد

متدهای مختلفی برای آموزش بازيگری وجود دارد كه هركدام از آن‌ها شرايط خاص خود را دارند. در واقع از هر متدی در هر شرايطی نمی توان استفاده كرد. مجموعه پانيذ با درك كامل اين مسئله از متدهایی برای آموزش استفاده می كند كه كاملا منطبق بر شرايط كودكان و نوجوانان است.

تست و استعداد يابی

يكی از فعاليت هايی كه در آكادمی پانيذ صورت می گيرد كشف استعدادها و پرورش آنها است. استعداد يابی امری ضروری و بسيار مهم است به طوری كه كشف به موقع استعدادها و پرورش آن‌ها كمك شايانی به موفقيت افراد می كند. استعداد يابی يكی از دغدغه های اصلی سيستم آموزشی در كشورهای توسعه يافته است زيرا شناخت فرد نسبت به استعدادهايش و پرورش آن‌ها می تواند آينده درخشانی‌ را برای او رقم زند. در طرف ديگر ماجرا برگزاری تست های مختلف است تا هنرجوها با فرايند برگزاری تست ها آشنا شوند و همچنين نسبت به نقاط ضعف خود اطلاع پيدا كنند. در چنين شرایطی اين امكان برای فرد به وجود می آيد تا با شناخت دقيق نقص ها در برطرف كردن آن‌ها تلاش كند. در اين حالت هنرجو به سطحی از آمادگی می‌رسد كه بتواند به راحتی خود را اثبات کرده و در آينده نزديك به دنيای پر از رمز و راز سينما وارد شود.