برایان کرانستون

برایان کرانستون بازیگر اصلی سریال beaking bad است که احتمالا با او آشنایی دارید. برایان کرانستون در روز هفتم ماه مارس 1956 در سن فرناندو ایالات متحده به دنیا آمد و در زمان نوشته شدن این مقاله، 64 سال دارد. قد او 5 فوت و 10 اینچ است. او یک بازیگر، فیلم نامه نویس و کارگردان امریکایی است. اگر بازی خوب او را در سریال شگفت انگیز breaking bad دیده باشید، احتمالا با من هم عقیده هستید که با بازیگری توانمند و باهوش مواجه هستیم. بازیگری که در هر لحظه و هر موقعیت، با ذکاوت خاص خود عمل می کند و در تغییرات آنی خلق و خو و رفتار فوق العاده است.

همان طور که بسیاری از شما ممکن است این سریال را دیده باشید، احتمالا می دانید که والتر وایت تا چه اندازه استاد تغییرات ناگهانی بود. او ناگهان از یک معلم مظلوم و کم درآمد و در مجموع از یک فرد شکست خورده ی سرکوب شده به یک جانی و قاتل و تهیه کننده ی مت آمفتامین تبدیل می شود و برای خودش در مافیای مواد مخدر کسی می شود و حتی نام مستعار هایزنبرگ را برای خود انتخاب می کند! نمی دانم شما با من هم عقیده هستید یا نه، اما من فکر می کنم تنها برایان کرانستون بود که می توانست نقش والتر وایت را تا این اندازه زیبا و حرفه ای ایفا کند.

برایان کرانستون

برایان کرانستون

می توان گفت آقای کرانستون با همین نقش آفرینی چشم گیر و تحسین برانگیز بود که به شهرت جهانی دست پیدا کرد، نظر موافق منتقدان را به خود جلب کرد و توانست جوایز زیادی را دریافت کند که از آن میان می توان به جایزه امی و گولدن گلوب اشاره کرد. او همچنین مفتخر شد که یک ستاره در محل مشاهیر هالیوود به دست آورد.

کودکی برایان کرانستون

پدر برایان کرانستون هم بازیگر بود و هم در تهیه کنندگی فعالیت داشت. مادرش آنالیسا هم در پروژه های بازیگری با منبع مالی اندک فعالیت داشت. هر دوی والدین او از این که در بازیگری واقعا موفق شوند، باز ماندند. اما این برایان بود که با سخت کوشی و پشتکار توانست به میزان قابل توجهی در زمینه ی هنر بازیگری پیشرفت کند. برایان بعدها اعتراف کرد که والدین او ناکارآمد بودند و نمی توانستند نقش والدین را به خوبی ایفا کنند. آن ها خیلی زود از هم جدا شدند و برایان جوان دوازده ساله و برادر بزرگ ترش در کنار پدربزرگ و مادربزرگ شان زندگی کردند. پدرشان آن ها را به مدت ده سال رها کرد. و همه ی این ها اتفاقات ناگواری برای برایان بود.