بازی تقلید محصول 2014

بازی تقلید محصول 2014 یک درام تاریخی انگلیسی است که به کارگردانی مورتن تیلدام ساخته شده است. نویسندگی این فیلم را گراهام مور بر عهده داشته است و بازیگرانی مانند متیو گود، بندیکت کامبربچ و کیارا نایتلی در آن به ایفای نقش پرداخته اند. فیلم توانست تایید نود درصدی راتن تومیتوز را به دست آورد و نمره ی هشت از ده را نصیب خود کند. همچنین، بازی تقلید محصول 2014، توانست تایید هفتاد و سه درصدی بر طبق متاکریتیک به دست آورد.

"<yoastmark

پیرنگ کلی بازی تقلید محصول 2014

پیرنگ کلی فیلم از این قرار است که در خلال جنگ جهانی دوم، نابغه ی ریاضیات انگلیسی آلن تورینگ، تلاش می کند تا با کمک ریاضیدانان همکارش، رمزنگاری آلمان ها را رمزگشایی نماید. بازی تقلید محصول 2014، براساس زندگی واقعی آلن تورینگ ساخته شده است که یک تحلیل گر رمز افسانه ای بود. فیلم به زیبایی هر چه تمام تر کار گروهی رمزگشایان باهوش را نشان می دهد و این کار گروهی را ارج می نهد. فیلم همچنین توصیف می کند که در تاریک ترین روزهای جنگ جهانی چگونه رقابت بر سر ثانیه ها بود و زمان تعیین می کرد که چه کسی برنده و چه کسی بازنده باشد.

بازی تقلید محصول 2014، با داشتن بودجه ای معادل با 14 میلیون دلا رتوانست به میزان 233.6 میلیون دلار به فروش برسد که موفقیت چشمگیری محسوب می شد. مدت زمان آن هم 114 دقیقه است و به زبان انگلیسی ساخته شده است و به تاریخ بیست و نهم آگوست 2014 اکران گردیده است. بازی بندیکت کامبربچ چنان چشمگیر و درخشان است که همه ی منتقدان را به تحسین وا داشته است. همین طور کیارا نایتلی در نقش یک زن جوان باهوش بازی بی نظیری داشته و به پیشبرد داستان کمک زیادی کرده است.

عملکرد فیلم در مراسم اسکار

در 22 فوریه ی 2015، بازی تقلید محصول 2014، نامزد دریافت هشت جایزه ی اسکار شد که از آن میان می توان به جایزه ی اسکار بهترین فیلم، جایزه ی اسکار بهترین کارگردانی، جایزه ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد، جایزه ی اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن، جایزه ی اسکار بهترین تدوین اشاره کرد. از میان همه ی این نامزدی ها تنها یک جایزه ی اسکار برای این فیلم اختصاص یافت. تماشای این فیلم را به کلیه ی علاقه مندان آثار تاریخی توصیه می کنم. بازی تقلید نمایانگر تلاش مجموعه ای از افراد است که خستگی نمی شناسند و تنها روی هدف خود متمرکز شده اند.