بازیگری و بی تجربگی

در این مقاله می خواهیم برای آن دسته از کودکان و نوجوانان علاقه مند به بازیگری توضیح دهیم که چگونه می توان بدون داشتن تجربه ی خاص هنری در زمینه ی بازیگری، به یک بازیگر خوب و بامهارت تبدیل شد. در واقع می توان گفت علاقه به بازیگری و بی تجربگی یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که جوانان علاقه مند به هنر با آن رو به رو هستند.

برخی معتقدند که بازیگر شدن نیاز به هیچ گونه آموزش خاص آکادمیک می تواند نداشته باشد! شاید شما از شنیدن این جمله تعجب کنید. اما بسیارند بازیگران مطرحی که در سرتاسر دنیا معروف شدند اما کار هنری خود را بدون شرکت در کلاس های بازیگری آغاز کرده بودند.

با این حال کلاس های بازیگری به شما کمک می کنند تا بتوانید مجموعه ای از تکنیک های لازم برای بازیگر شدن را در خود پرورش دهید و مانند ابزار مورد نیاز کارتان همواره با خود داشته باشید.

"<yoastmark

کلاس های بازیگری را می توان راهی برای مبارزه با بی تجربگی دانست. مثلا در تهران می توانید در آموزشگاه خوب پانیذ ثبت نام کنید و مراحل اولیه ی کار بازیگری و الفبای این رشته ی هنری را به خوبی و تحت نظارت بهترین اساتید یاد بگیرید. نکته ای که وجود دارد، برخی از مدرسان بر این باورند که فضای حاکم بر موسسات آموزش بازیگری، بسیار رقابتی شده است. دوره ها به قدری دشوار شده اند که مانند این است که مدرک دانشگاهی اخذ می کنید!

اما اگر در کلاس های بازیگری ثبت نام کنید در نهایت به هنرجوی باسوادی تبدیل می شوید که این شانس را خواهید داشت که بر معضل آرزوی بازیگری و بی تجربگی خود غلبه نمایید.

اغلب برای پذیرفته شدن در این دوره های آموزش بازیگری شما نیاز به سه پیش نیاز دارید:

الف) شرکت در تست های بازیگری

ب) تجربه ای از بازیگر بودن

پ) مدرک دبیرستان را اخذ نمودن

اگر شما دوست ندارید که در کلاس های بازیگری شرکت کنید و به بی تجربگی خود خاتمه دهید، آن گاه به شما پیشنهاد می کنیم تا مراحل رو به رو در پیش بگیرید تا بتوانید به بازیگر خوبی تبدلی شوید:

الف) از طریق بازی در تولیدات محلی، تجربه های زیادی در زمینه ی بازیگری برای خود ایجاد کنید

ب) در مراکزی که مدرک گرا نیستند، در ورک شاپ های مختلف بازیگری شرکت نمایید و از این طریق سواد متوسطی بدست آورید.