بازیگران نوجوان و آکنه موضوع جستار امروز است!

با اتمام کودکی و شروع دوران بلوغ، سر و کله ی جوش های ریز و درشت قرمز و انواع سرسیاه و سرسفید پیدا می شود. این موضوع بسیار فراگیر است و هشتاد درصد نوجوانان را درگیر می کند. عامل ایجاد این ضایعات پوستی، باکتری به نام پروپیونی باکتریوم آکنس است. این مشکل برای نوجوانان بسیار مسئله ساز است و درباره ی بازیگران نوجوان اهمیت آن دوچندان می شود.

اگر بخواهند برای انجام تست بازیگری آماده شوند یا برای فیلمبرداری جلوی دوربین قرار بگیرند و جوش های نمایان و زشتی زده باشند، استرس زیادی به آنها وارد می شود و ممکن است اعتماد به نفس منفی پیدا کنند. بسیاری از بازیگران هالیوودی هم با این مشکل مواجه شده اند و نظرات خود را در این باره در مطبوعات بیان کرده اند که به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

سلنا گومز:

وقتی جوش می زنم یک کلاه بر سر می گذارم و سعی می کنم بی تفاوت باشم چون هر کسی جوش می زند.

جیزل باندچن:

هر وقت جوش بزرگی روی صورتم ظاهر می شد، خدای بزرگ! انگار هر کسی که به صورتم نگاه می کرد، به جوشم زل زده بود. من روی آنها گِل می مالیدم تا خشک شوند و نتیجه ی خوبی هم داشت!

بازیگر نوجوان و آکنه

مایلی سایرس:

من همیشه وقتی جوان تر بودم، پوست بدی داشتم که احساس امنیت را از من می گرفت. مخصوصا وقتی در تلویزیون برنامه داشتم، انگار دوربین همیشه روی صورت من بود و با این که هنوز شرایط HD نشده بود، اما حس می کردم تنها چیزی که آدم ها می توانستند ببینند، همان جوش ها بودند.

آدام لوین:

صادقانه بگویم، وقتی نوجوان بودم، حملات جوشی وحشتناکی برایم رخ می داد. من از دوربین ها فرار کرده و در اتاقم پنهان می شدم. من خیلی خجالت می کشیدم. امروز با اینکه بازیگر مشهوری هستم، اما مثل همه، آن دوران را پشت سر گذاشته ام. آکنه ناگهان پیدا می شود و انسان ها را درگیر و گرفتار می کند. و اعتماد به نفس شما را می گیرد!

اما دانستن این نکته اهمیت دارد که برای هر مشکلی راه حلی هست. یک راه حل بسیار ساده و در عین حال بسیار موثر برای راحت شدن از شر جوش ها، استفاده از ماسک صورت ویژه ای است که برای تهیه ی آن به سفیده ی تخم مرغ و چند قطره روغن زیتون نیاز دارید. این ترکیب جادویی، جوش های متورم و عفونی را خشک می کند. البته به یاد داشته باشید که استفاده ی چند باره و منظم از این ماسک، روند بهبود را تسریع می کند.