یکی از مهم‌ترین مسائلی که هنرجوی بازیگری با آن مواجه است، می‌توان به حفظ انگیره برای تداوم این مسیر اشاره کرد. همه ما تاکنون این معضل را با گوشت و پوست و استخوان‌مان درد کشیده‌ایم. گاهی گویی اصلاً میلی برای تمرین نیست. گاه فکر می‌کنیم از هدف بسیار دور افتاده‌ایم و تلاش اضافی را باطل می‌دانیم. خبر خوب این که تنها شما با این مسائل مواجه نیستید. تقریباً همه، حتا موفق‌ترین هنرپیشگان جهان نیز بی‌انگیزه شده‌اند. حال باید چاره‌ای جست. پیش از ورود به بحث باید بدانیم که ما انگیزه را برای دو مورد نیاز داریم. یکی برای شروع و گام نخست و دیگری برای ادامه مسیر و تداوم آن. به مورد اول در مقاله دیگری پرداختیم. حال باید بدانیم که جنس مورد دوم نیز تقریباً مشابه اولی‌ست امّا برای حصول به ایده‌های متفاوتی نیاز است. در این مقاله به روش‌هایی برای ایجاد انگیزه برای ادامه مسیر بازیگری خواهیم پرداخت.

در مسیر بازیگری کمی عقب بمانید!

برای ایجاد انگیزه برای ادامه مسیر بازیگری، بهتر است کمی از برنامه خود عقب بمانید. به این معنا که برای مثال شما توانایی چهار ساعت تمرین را در روز دارید امّا بهتر است هدف را کم‌تر تعیین کنید. چرا؟ اگر شما هر روز نهایت زور و انرژی خود را بگذارید طبیعی‌ست که در مدتی نه چندان طولانی خسته می‌شوید و سپس به طور ناخودآگاه تمرین را به تعویق می‌اندازید. به مرور با افزایش ظرفیت بدن‌تان می‌توانید زمان تمرین را افزایش دهید. برای مثال اگر ظرفیت شما از چهار ساعت در روز، به هفت ساعت رسید، تمرین را از دو به چهار برسانید. البته این جهش را نباید به یک باره انجام داد. با هفته‌ای بیست دقیقه تمرین اضافه چگونه‌اید؟ همه این اعداد تخمینی‌ است و باید به تجربه، بدن و توانایی‌های خود را بشناسید.

برای ایجاد انگیزه دل به دریا بزنید

بسیار پیش می‌آید که دوست دارید به تمرین بپردازید اما نمی‌کنید! این موضوع امری بسیار شایع است که نه تنها برای هنرجویان بازیگری، برای همه و همه از جمله نویسندگان و نقاشان و… پیش می‌آید. برای ایجاد انگیزه برای ادامه مسیر بازیگری، وقتی با این شرایط مواجه شدید دل به دریا بزنید. یعنی چه؟ یعنی با همه سختی و مشقت‌ها کار را شروع کنید. البته که فشار زیادی را تجربه خواهید کرد -البته در چند موارد اول- ولی بعد از چند دقیقه می‌بینید که گرم کار شده‌اید. بیایید قرار بگذاریم که هر بار تمایلی به تمرین نداشتید، به زور تنها پانزده دقیقه تمرین کنید. پس از گذشت دو یا سه هفته به معجزه این تکنیک پی خواهید برد.

بازیگری

دل به دریا بزنید

دوستانی مانند خودتان پیدا کنید

یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های ایجاد انگیزه برای ادامه مسیر بازیگری یافتن دوستانی موافق و هم‌مسیر است. در طول راه بسیار پیش می‌آید که کسی خسته شود. کاملاً طبیعی‌ست امّا دیگران دست او را گرفته به او روحیه می‌دهند. این مراوده به پیشرفت سریع‌تر شما می‌انجامد.

گزارش دهید

یکی از بهترین روش‌ها برای ایجاد انگیزه برای ادامه مسیر بازیگری گزارش تمرین‌هایتان به دیگران است. این که باقی برای تمرین به شما فشار بیاورند -اگر به افراط نینجامد- بسیار مفید است. برای این کار می‌توانید کانالی تلگرامی برای گزارش ورزش میزان تمرین خود بسازید و در آن چند دوست‌تان را عضو کنید. آیا به وبلاگ‌نویسی علاقه دارید؟ نوشتن در وبلاگ بسیار مفید است. می‌توانید در صفحه اینستاگرام‌تان پست یا استوری بگذارید. هر چه هست، بهتر است خود را متعهد به تمرین کنید.

جمع‌بندی

همه ما با افت انگیزه مواجه می‌شویم. موضوعی‌ست طبیعی. برای موفق شدن در بازیگری نیاز به راه‌کارهای ایجاد انگیزه برای ادامه مسیر بازیگری داریم. این مهم اگر حاصل شود، می‌توانیم سختی‌ها را یکی پس از دیگری پشت سر بگذازیم و پیش برویم. در این مقاله به چند نمونه از راه‌کارهای ایجاد انگیزه برای ادامه مسیر بازیگری اشاره کردیم. امیدواریم که این مقاله برایتان مفید بوده باشد.