ایان نلسن بازیگر
07
ژوئن

ایان نلسن

ایان نلسن متولد دهم آوریل 1995 بازیگر بیست و چهار ساله ی هالیوود است. پدرش مارک نلسن و مادرش جینی نلسن نام دارند. ایان نلسن را بیش تر برای نقشی که در فیلم هایی مانند قاضی و پسر همسایه بازی کرد می شناسند. آغاز کار بازیگری برای ایان، بازی در نقش کوچکی در اثر the Hunger Games بود. این فیلم یک اثر علمی تخیلی است که یک دیستوپیا را به خوبی به تصویر می کشد. این اثر توانست به موفقیت فراوانی دست پیدا کند و با اینکه تنها 78 میلیون دلار هزینه در بر داشت، بیش از 694 میلیون دلار فروخت. نه تنها موفقیت اقتصادی نصیب این فیلم شد، بلکه توجه متنقدان را هم به خود جلب کرد.

ایان نلسن بازیگر
ایان نلسن

حتما می توانید حدس بزنید

اگر اولین حضور هنری یک بازیگر در چنین فیلم موفقی باشد، ادامه ی مسیر او چگونه پیش خواهد رفت! البته این اتفاق برای هر کسی نمی افتد. به هر حال ایان نلسن به قدر کافی خوش شانس بود که در چنین اثری بازی کند. او همچنین در سال های ابتدایی کارش در سری تلویزیونی گرگ نوجوان به ایفای نقش پرداخت. در این اثر ایان در نقش ورژن جوان تر شخصیتی به نام درک هیل ظاهر شده بود.

اولین نقش مهم او همانا پسر همسایه محسوب می شود. با این که این فیلم نتوانست نظر منتقدان را به خود جلب کند و در مجموع اثر ضعیفی بود، اما از نظر فروش گیشه موفق بود. پسر همسایه به کارگردانی راب کوهن ساخته شده است و با اینکه فقط چهار میلیون دلا هزینه داشت، توانست 52 میلیون دلار بفروشد. فیلم درباره ی مرد جوانی است که پس از یک شب مانی با همسایه اش، به شدت درگیر او می شود!

از دیگر آثار ایان نلسن در سینما

می توان به موارد رو به رو اشاره کرد: بهترین من محصول 2015، مانند من محصول 2017 و شب تابستان که امسال در حال تولید است. در خانواده ی ایان نلسن چهار فرزند وجود دارد که ایان کوچکترین فرزند است. او در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی فیلم نامه نویسی خوانده است.

ایان نلسن همچنین در زمینه ی تئاتر فعال بوده است و در آثاری مانند الیور، تو مرد خوبی هستی چارلی براون و سیزده بازی کرده است. ایان نلسن یهودی است. او در سال 2016 در چند قسمت از سری “حذف شده” بازی کرد. ایان در سال 2017 در درام کمدی Freak Show به ایفای نقش پرداخت که این کمدی به کارگردانی ترودی استایلر ساخته شده است.