اهمیت اعتماد به نفس برای بازیگران

در این جستار از اهمیت اعتماد به نفس برای بازیگران می گوییم. با یک تفکر اجمالی احتمالا به این نتیجه می رسیم که بازیگر شدن اعتماد به نفس بالایی می خواهد و بهتر است از تکنیک های خاصی برای افزایش آن استفاده کنیم. اعتماد به نفس! برخی از مردم آن را دارند و برخی دیگر نه. با این که من روانشناس نیستم و نمی توانم ریشه های اعتماد به نفس سالم را توضیح دهم اما می توانم به چند نکته اشاره کنم که اعتماد به نفس شما را افزایش خواهد داد.

1. روی انجام کار تمرکز کنید و نه نتیجه

مردم اغلب خودانتقادگری زیادی دارند. و زمانی که هیچ لزومی ندارد نگران اند. می توان بازیگری را با زندگی مقایسه کرد. اگر همه ی زندگی خود را به نگرانی درباره ی آینده هدر بدهید و از زمان حال استفاده ی لازم را نکنید، مانند این است که در بازیگری مدام نگرانید که کارگردان و سایر بازیگران درباره شما چه فکری می کنند. نکته ی کلیدی به سادگی می تواند در دستان شما باشد: تمرکز، تمرکز، تمرکز! هدف شما این است که بهترین اجرای خودتان را داشته باشید. اول خودتان از اجرا لذت ببرید و بعد بقیه. این روند نباید معکوس باشد.

اهمیت اعتماد به نفس برای بازیگران

اهمیت اعتماد به نفس برای بازیگران

از اشتباهات خود درس بگیرید.

می دانم دردناک است و سخت! اما زندگی همین است. اگر خودتان بخواهید زندگی می تواند ساده و لذت بخش باشد. همه ی ما ممکن است از اجرا در برابر مردم ترس داشته باشیم. اول از همه باید ترس مان را بپذیریم و در مرحله بعد می توانیم از اشتباهاتی که در اجرای قبل داشتیم، درس بگیریم. اگر در زمان کودکی دست تان را سوزانده باشید، مطمئنا این کار را تکرار نکرده اید.

مورد بعدی تسلیم نشدن است. این که بدانید اول و آخر به هدف تان خواهید رسید. بدانید که مهم نیست مسیر تا چه اندازه دشوار باشد، شما به خواسته های خود خواهید رسید. این که با کائنات هماهنگ باشید و بدانید که خداوند هر لحظه شما را راهنمایی می کند، می تواند به عنوان منبع انگیزشی فوق العاده ای برایتان باشد.

برای افزایش اعتماد به نفس همچنین می توانید به نزد یک تراپیست بروید و دغدغه های خود را با او در میان بگذارید. کم کم در روند درمان قوی تر می شوید و می توانید عملکرد بهتری داشته باشید. اهمیت اعتماد به نفس برای بازیگران بسیار زیاد است. به طوری که قرار است بخش مهمی از کارنامه ی کاری خود را بر اعتماد به نفس سالم بنا کنید. بنابراین بهتر است نکات این مقاله را مورد توجه قرار دهید.

بیشتر بخوانید.