آیا شما هم از طرفداران سریال بازی تاج و تخت هستید؟ بازیگر نقش دنریس تارگرین یا همان کالیسی، هنرمندی است که این مقاله به آشنایی با او اختصاص دارد. امیلیا کلارک بازیگر انگلیسی است که می خواهیم به زندگی حرفه ای و شخصی او بپردازیم. امیلیا کلارک برای بازی در این سری شهرت و محبوبیت فراوانی به دست آورد. او طرفداران زیادی دارد که مشتاقانه آثار او را دنبال می کنند. همچنین کلارک جوایز فراوانی را برای بازی خود در این سریال به دست آورد.

امیلیا کلارک

امیلیا کلارک

کلارک زاده ی بیست و سوم اکتبر 1986 در لندن، انگلیس است. دوستانش او را میلی خطاب می کنند. او در مرکز درام لندن آموزش دیده است. او صد و پنجاه و هفت سانتی متر قد و پنجاه و هشت کیلوگرم وزن دارد. موهای او قهوه ای تیره بوده و چشمان سبز رنگ دارد. او برای بازی در هر اپیزود از سریال بازی تاج و تخت مبلغی معادل با 1.1 تا 2 میلیون دلار دریافت می کند. پدر او مهندس بود و مادرش در حوزه ی کسب و کار فعالیت می کرد. امیلیا کلارک به همراه برادرش بزرگ شد و علاقه ی زیادی به فعالیت های هنری پیدا کرد.

به جرات می توان گفت

مهم ترین و برجسته ترین اثر هنری او همانا نقش دنریس در سریال بازی تاج و تخت است که از سال 2011 آغاز شد. امیلیا کلارک مجرد است. گرچه که او در زمینه ی بازیگری خیلی موفق بود اما در زندگی شخصی و عاشقانه خیلی شانس نیاورده است. او در سال 2012 با سث مکفارلین رابطه ای را آغاز کرد که خیلی زود ودر سال 2013 به پایان رسید. همچنین روابطی با جیمز فرانکو در سال 2013 و جیرد لتو در سال 2014 به وجود آمدند و البته چند نفر دیگر هم به این مجموعه اضافه شدند اما هیچ کدام به سرانجام نرسید.

کلارک مجموعه دار خودروهای لاکچری است.

او در اکتبر سال 2016 ویلایی به ارزش 4.6 میلیون دلار در کالیفرنیا خریداری کرد. این کاخ به مساحت 2800 فوت مربع تنها دارای دو اتاق خواب است. او از سال 2018 خانه ی خود را به مستاجر سپرد تا ماهانه به او بیست و پنج هزار دلار بپردازد. کلارک در کارهای خیریه زیادی شرکت می کند. امیلیا کلارک می تواند پیانو، فلوت و گیتار بنوازد. کلارک همچنین در برخی آثار سینمایی به ایفای نقش پرداخته است که از آن میان می توان به من قبل از تو محصول 2016 اشاره کرد. نیز در سال 2017 در اثر صدای سنگ بازی کرد.