02
سپتامبر

اما واتسون

اما شارلوت واتسون یکی از بازیگران جوان و موفق هالیوود است که بازیگری را از دوران کودکی آغاز کرده است. شما احتمالا هرماینی گرینجر در سری هری پاتر را به خاطر دارید. اما واتسون در 15 آوریل 1990 در پاریس، فرانسه و از والدین انگلیسی متولد شد. پدر و مادر اما، ژاکلین لزبی و کریس واتسون که هر دو وکیل بودند زمانی که او تنها پنج سال داشت از هم جدا شدند. و در همان زمان اما به آکسفوردشایر نقل مکان کرد و در آنجا به دراگن اسکول رفت.

از شش سالگی

اما به وضوح می دانست که دوست دارد بازیگر باشد و برای همین چند سال آموزش دید. در مدرسه ی هنری که او را در آن ثبت نام کرده بودند، به آموزش آواز، رقص و بازیگری پرداخته می شد. تا سن ده سالگی واتسون در بسیاری از نمایش ها و تولیدات مختلف بازی کرده بود.

اما واتسون

در سال 1999 و در نه سالگی،

انتخاب بازیگر برای اولین فیلم از سری هری پاتر در حال انجام بود که این فیلم بر اساس رمان پرفروشی از نویسنده ی انگلیسی قرار بود ساخته شود. مسئولین انتخاب بازیگر اما واتسون را از طریق مربی تئاتر او پیدا کردند. پس از هشت تست بازیگری متوالی، تهیه کننده دیوید هیمان اعلام کرد که واتسون برای این نقش پذیرفته شده است. آغاز بازیگری اما در سینما، هم زمان بود با اکران فیلم هری پاتر به سال 2001. این فیلم در روزهای نخست، بسیار پرفروش بود و در نهایت هم پرفروش ترین فیلم 2001 شد. منتقدین از عملکرد اما واتسون در این فیلم بسیار راضی بودند و او را تحسین کردند. بعدها او برای این نقش نامزد دریافت پنج جایزه شد.

بعد از این مجموعه اتفاقات خوش شانسانه ای که برای اما رخ داد، او به یکی از معروف ترین و محبوب ترین بازیگران دنیا تبدیل شده بود. او به مدت نزدیک ده سال به ایفای نقش هرماینی در سری هری پاتر ادامه داد. اما در سال 2011 در فیلم “هفته ای با مریلین” به کارگردانی سایمن کرتیس بازی کرد. تعدادی از کارهای هنری او از سال 2011 به بعد شامل موارد رو به رو است: “پایان”، “نوآ”، “دیو و دلبر” و “دایره”.

اما واتسون دو گربه دارد.

یکی بابلز و دیگری دومینو نام دارد. او هاکی، تنیس، اسکی، نقاشی، آشپزی، آواز و رقص را دوست دارد. 165 سانتی متر قد دارد. در سال 2007 تخمین زده شد که باید 4 میلیون دلار به دست آورده باشد! اما واتسون در سال 2008 و در 18 سالگی موفق به اخذ گواهی نامه رانندگی شد. او 24 میلیون فالوئر در توئیتر دارد.