اما استون متولد ششم نوامبر 1988 در ایالات متحده آمریکا، بازیگر هالیوود است. او از شانزده سالگی کار هنری را آغاز کرد. استعداد او در بازیگری تا کنون با دریافت جوایزی چون Golden Globe، اسکار، BAFTA و سایر جوایز کاملا مبرهن شده است. بسیاری از منتقدان اما استون را از استعدادهای بازیگری نسل خود می دانند. همچنین او در رده ی پردرآمدترین و گران قیمت ترین بازیگران زن هالیوود قرار دارد.

طرفداران اما استون،

او را برای نقش های خوبش در فیلم هایی مانند سوپربد، ایزی ای، زامبی لند، مرد عنکبوتی شگفت انگیز، عشق احمقانه ی دیوانه وار، مرد پرنده و لالالند تحسین می کنند. اما استون در اسکاتزدیل در آریزونا متولد شد. پدر بازیگر آینده، جف استون رئیس یک سازمان قراردادی بود. مادر که کریستینا ییگر نام دارد، خانه دار بود. برادر اما، اسپنسر دو سال از خود او کوچک تر است. در ابتدا اما استون را در مدرسه ی معمولی ثبت نام کردند اما در ادامه تصمیم بر آن شد تا او در منزل و به طور خصوصی آموزش ببیند.

اما استون

اما استون

در دوران مدرسه ی ابتدائی، اما استون در اجراهای مدرسه ای شرکت می کرد و به شدت به تئاتر علاقه و اشتیاق نشان می داد. مادر او توانست با برنامه ریزی مناسب، مطالعات دخترش در یک استودیوی هنری را سازمان دهی کند. اما برای اولین بار توانست در سن یازده سالگی در یک نمایش بازی کند. در مجموع اما استون توانست در شانزده نمایش در حوزه ی تئاتر کودکان بازی کند. این نمایش ها و تئاترها شامل شاهزاده و نخود، آلیس در سرزمین عجایب و پری دریایی کوچولو و تایتانیک بودند.

در پانزده سالگی

اما استون تصویر خاصی برای معرفی خود فراهم نموده و آن را به والدین خود نشان داد. او سپس گفت و گوی ویژه ای با والدین اش ترتیب داد و به آنها اعلام کرد که کار هنری و مخصوصا بازیگری برای او از آموزش های معمولی و استاندارد بسیار ارزشمندتر است. جف و کریستینا به دخترشان اجازه دادند که مدرسه را ترک کند. آن ها سپس برای حمایت از اما به لس آنجلس نقل مکان کردند تا او بتواند به راحتی در تست های بازیگری شرکت کند. همین همکاری ها و زحمت های شبانه روزی والدین بود که باعث شد اما استون پله های موفقیت را یکی پس از دیگری بپیماید و در این راه سختی زیادی را متحمل نشود. او همواره از حمایت خانواده اش برخوردار بود.