الیسن هنیگن

الیسن هنیگن متولد بیست و چهارم مارس 1974 بازیگر آمریکایی است. بیش تر مردم او را به دلیل بازی در دو سریال می شناسند. یکی از این آثار، Buffy the Vampire Slayer و دیگری How I met your mother است. در سریال چگونه مادرت را دیدم، الیسن هنیگن در نقش لیلی بازی کرده بود.

او از سن چهار سالگی در تبلیغات بازرگانی بازی می کرد. و زمانی که یازده ساله شد، وارد هالیوود شده بود. امروز خانم هنیگن به عنوان یکی از مهم ترین بازیگران تلویزیونی شناخته می شود. استعداد او برای بازی در نقش های متفاوت همواره تحسین منتقدان را برانگیخته است. هنیگن برای درخشش در سینما و تلویزیون جوایزی را در خلال سال های بازیگری خود به دست آورده است. این جوایز شامل Saturn Award است. الیسن کودکی چالش برانگیزی داشته است، زیرا در سن پایین والدین او از هم جدا شدند. این بازیگر آینده ی هالیوود را مادر او به تنهایی بزرگ کرد.

در حقیقت الیسن از دوران کودکی شروع کرد به بازی کردن تا بتواند در هزینه های خانواده شریک باشد و کمک کند. علیرغم اینکه این بازیگر خوش ذوق بازیگری را از سن خیلی کم شروع کرده بود اما همواره به سایر زمینه های زندگی هم می پرداخت. مثلا درس را جدی می گرفت و توانست وارد دانشگاه کالیفرنیا شود.

الیسن هنیگن

الیسن هنیگن

امروز، الیسن هنیگن مادر دو دختر است.

نام پدر الیسن، آلن و نام مادرش امیلی بود. پدر او یک ایرلندی و راننده ی کامیون بود و مادرش هم که در زمینه ی املاک فعالیت داشت، یک یهودی بود. خانم هنیگن در دبیرستان هالیوود شمالی درس خواند و پس از آن به دانشگاه کالیفرنیا رفت. او در روز یازدهم اکتبر سال 2003 با همسرش آلکسیس ازدواج کرد. الیسن هنیگن، 164 سانتی متر قد دارد.

خانم هنیگن در بسیاری از سریال های تلویزیونی به عنوان بازیگر مهمان هنرنمایی می کند. الیسن را برای داشتن موهای قرمز می شناسند. این بازیگر میان سال، در دوران نوجوانی فوتبال بازی می کرد و پس از مجروح شدن آن را کنار گذاشت. طلاق والدین او در سن دو سالگی اش رخ داد. او در سن یازده سالگی از آتلانتا جورجیا به لس آنجلس نقل مکان کرد. خانم هنیگن یک ویلا در کالیفرنیا دارد. او مدرک روان شناسی خود را از دانشگاه کالیفرنیا دریافت کرد. او دوست صمیمی Seth Green است و این دو از زمان فیلم برداری “نامادری من یک آدم فضایی است” دوست شده اند.