الیزابت اولسن
10
آوریل

الیزابت اولسن

الیزابت اولسن زاده ی شانزدهم فوریه ی 1989 بازیگر سی ساله از آمریکا است. او یکی از برترین ستاره های جوان هالیوود محسوب می شود. با این که در سال های اولیه، الیزابت اولسن به شدت در سایه ی دوقلوهای اولسن (دو خواهر دوقلوی بزرگترش یعنی مری-کیت و اشلی) فعالیت می کرد اما در سال های اخیر به طور پررنگی از تحت لوای خانواده ی خود جدا شده است و مستقل فعالیت می کند.

الیزابت برای بازی در آثاری مانند اولدبوی، عزیزانت را بکش و هنرهای لیبرال به شهرت و محبوبیت رسید. مادر الیزابت اولسن رقصنده ی سابق باله بود. علاوه بر الیزابت، برادر بزرگ تری به نام جیمز ترنت و دخترهای دوقلو در خانواده وجود داشتند. زمانی که الیزابت شش ساله شد، ازدواج والدین او به پایان رسید. بعدها پدرش مجددا ازدواج کرد که حاصل آن دو فرزند به اسامی تیلر و جیک بود. اولسن در مدرسه ی معمولی درس خواند و در کلاس های تئاتر شرکت می کرد و به آواز و رقص علاقه مند بود.

الیزابت اولسن
الیزابت اولسن

دنبال کردن کار بازیگری اصلا برای الیزابت اولسن ساده نبود زیرا همیشه در زیر سایه ی دو خواهر دوقلو پنهان شده بود. آن دو خواهر از سنین پایین به طور فعالانه بازی می کردند و به محبوبیت جهانی رسیده بودند. آن ها به عنوان شناخته شده ترین دوقلوهای بازیگر مطرح بودند. برای همین در ابتدا الیزابت با نام چیس بازی می کرد تا مجبور نباشد درباره ی خواهرانش به کسی توضیح دهد!

بت، کار بازیگری را نسبتا سریع آغاز کرد

و در پنج سالگی به همراه دو خواهری که از خودش دو سال بزرگتر بودند، در پیام های بازرگانی بازی می کردند. اما الیزابت در آن زمان بازیگری را نپسندید و تصمیم گرفت رقصنده ی باله شود. بعد از چند سال الیزابت اولسن تحت تاثیر تئاتر روسی قرار گرفت و تصمیم گرفت آگاهانه بازیگر سینما شود.

از آثار او در سینما می توان به موارد رو به رو اشاره کرد: خانه ی ساکت محصول 2011، هنرهای لیبرال محصول 2012، دختران خیلی خوب محصول 2012، عزیزانت را بکش محصول 2013، اولدبوی محصول 2013، گودزیلا محصول 2014، ویند ریور محصول 2017 و اینگرید به غرب می رود محصول 2017. گرچه الیزابت اولسن با یکی از هم بازی های خود به نام بوید هولبروک جشن نامزدی برگزار کرد اما این نامزدی در سال 2015 به پایان رسید. صمیمی ترین و بهترین دوست الیزابت اولسن، داکوتا فنینگ است که آن ها با هم دانشگاه می رفتند.