اصول عکس پرتره بازیگران

اگر بخواهیم خودمان را در دنیای بازیگری به کارگردانان و تهیه کننده گان معرفی کنیم، نیاز داریم تصاویر مناسبی از خودمان داشته باشیم. در این نوشتار می خواهیم اصول عکس پرتره بازیگران را به اختصار توضیح دهیم. این که عکس پرتره ی یک بازیگر چه ویژگی هایی باید داشته باشد.

نمایشی از خود واقعی

اول از همه این تصویر باید خود واقعی فرد هنرمند را به نمایش بگذارد. به طوری که زمانی که فرد مورد نظر عکس شما را دید، پی ببرد که شما مثلا فکور، کنجکاو و منحصر به فرد هستید و یا هر ویژگی خاص دیگری را دارید. نکته ی بعدی این است که وقتی کسی اول عکس شما را ببیند و بعد در ادامه ملاقاتی با خودتان داشته باشد، هیچ گونه تفاوتی را احساس نکند و با خودش فکر کند که گویی او را قبلا دیده ام!

یکی دیگر از اصول عکس پرتره بازیگران این است که عکس باید برجسته باشد و به چشم بیاید. کارگردان ها، تهیه کننده ها و کارگردان های انتخاب بازیگر روزانه با صدها و هزارها عکس هدشات سر و کار دارند. آن ها هر روز با اقیانوسی از تصاویر بازیگران و داوطلبان برای نقش ها مواجه می شوند. به همین دلیل بسیار مهم است که تصویر کوچولوی شما در آن میان به چشم بیاید!

اصول عکس پرتره بازیگران

اصول عکس پرتره بازیگران

یک کلاه بزرگ و دیوانه وار

می خواهید بدانید که منظور ما دقیقا چیست؟ منطور ما این است که باید تصویر شما مخاطب را به چالش بکشد، اصیل و حقیقی باشد و بسیار طبیعی به نظر برسد. تعادل خوبی از رنگ های استفاده شده، ژست مناسب و احساس راحتی شما در تصویر بسیار مهم است. می خواهم بگویم پوشیدن یک کلاه بزرگ و دیوانه وار(!)، به همراه یک تی شرت سبز براق، در کنار لنز رنگی برای چشم ها ایده ی جذابی نیست!

همانطور که می دانید تصویر هدشات شما باید سر و شانه هایتان را نمایش دهد و تا می تواند حرفه ای باشد. این که پردازش کافی، نورپردازی خوب، سایزبندی مناسب و رنگ بندی متعادل داشته باشد از اهمیت زیادی برخوردار است. یک عکس پرتره استاندارد در استرالیا 6*8 می باشد. شما باید در مرکز تصویر قرار بگیرید و تقریبا مستقیما به لنز دوربین نگاه کنید، در حالی که سر و بدن تان رو به دوربین می باشد. شما می توانید برای دستیابی به بهترین گزینه از یک عکاس حرفه ای کمک بگیرید، زوایای خوب را تک تک امتحان کنید تا بالاخره تصویری را به دست آورید که چهره ی شما را به طور کامل به کارگردان هنری نشان می دهد و البته هر دو چشم شما به خوبی در آن دیده می شود!

بیشتر بخوانید: جشنواره بازیگری کودک و نوجوان