اسکارلت جوهنسن از بازیگران جوان، جذاب و محبوب هالیوود است. اسکارلت جوهنسن متولد بیست و دوم نوامبر 1984 در نیویورک است و اکنون سی و چهار سال دارد. علاوه بر بازیگری، جوهنسن خوانندگی و مادلینگ هم می کند. این بازیگر خوش ذوق و با استعداد تا کنون در آثار سینمایی فراوانی ظاهر شده است.

فیلم هایی مانند دختری با گوشواره های مروارید، match point و ویکی کریستینا بارسلونا. فیلم هایی که توسط منتقدان ستوده شدند و نامزدی دریافت جوایزی چند را برای او به ارمغان آوردند. اسکارلت جوهنسن، خانواده ای گسترده و دوست داشتنی داشت. پدرش معمار و مادرش، ملانی، خانه دار بود. پدربزرگ اسکارلت نویسنده، کارگردان و فیلم نامه نویس بود و مادرش رگ و ریشه های یهودی، لهستانی و بلاروسی داشت.

نام او را بر اساس شخصیتی از رمان بر باد رفته برگزیدند.

بچه های این خانواده از دوران ابتدایی به هنر علاقه مند بودند. یک روز والدین همه ی بچه ها را برداشتند و آن ها را برای اجرای تست بازیگری برای آگهی های بازرگانی به محل مورد نظر بردند. در آن جا بود که اسکارلت جوهنسن برای اولین دوربین فیلم برداری و فرآیند فیلم برداری را از نزدیک دید. او بسیار مشتاق و علاقه مند شده بود برای همین تصمیم گرفت بازیگر شود.

اسکارلت جوهنسن

اسکارلت جوهنسن

خوشبختانه مادر خانواده بسیار حامی و مشوق بود. وقتی اسکارلت هشت ساله شد، مادرش او را به منهتن برده و در مدرسه ی تئاتر معروف لی استرازبرگ ثبت نام کرد. آن ها به سرعت به استعداد دختر باهوش پی بردند و او را به گروه بچه های مستعد انتقال دادند. اما اسکارلت جوهنسن در آن مدرسه مدت زیادی درس نخواند. در مدت نیم سال، معلم ها متوجه شدند مطالب زیادی ندارند که به این دختر باهوش و بلوند یاد بدهند. بنابراین او را به گروه بزرگسالان فرستادند.

ناگهان، پدر و مادر او که صاحب پنج فرزند بودند، تصمیم به جدایی گرفتند. این خبر برای اسکارلت بسیار سخت بود. ایده ی یک خانواده ی شاد و دوستانه، به یک باره فروریخت. بعدها که جوهنسن ستاره شد، بارها به احساسات خود در آن دوران سخت اشاره کرده است. اما شاید همین سختی ها در شکوفایی استعدادهای هنری او موثر بوده است. جوهنسن، صد و شصت سانتی متر قد دارد. او تا کنون دو بار ازدواج کرده است که هر دوی آن ها به جدایی منجر شده اند. اسکارلت جوهنسن یک فرزند هم دارد.