استیون آر مک کوئین بازیگر جوان آمریکایی است. اگر شما هم مانند اکثر جوانان و نوجوانان علاقه مند به سریال خاطرات خون آشام هستید، حتما استیون را می شناسید که در نقش جرمی گیلبرت ظاهر شده است. همچنین او را برای بازی در سریال اوروود نیز می شناسند.

او در روز سیزدهم جولای سال 1988 در لس آنجلس کالیفرنیا به دنیا آمد

و اکنون سی سال دارد. پدرش چاد مک کوئین نام دارد. استیون آر مک کوئین نوه ی بازیگران معروف استیو مک کوئین و نیل آدامز می باشد. استیون آر مک کوئین در هنرهای رزمی، هاکی روی یخ، کیک بوکسینگ و سوارکاری مهارت دارد. او همچنین به شدت از بازی های ویدئویی لذت می برد.

در روز یازدهم ژانویه ی سال 2015، جولی پلک اعلام کرد که استیون آر مک کوئین قصد دارد از سریال خاطرات خون آشام برود. کاراکتر او یعنی جرمی گیلبرت شهر را به منظور شکارچی خون آشام شدن ترک می کند. بسیاری از طرفداران او از اینکه استیون دیگر در سریال مورد علاقه شان حضور نداشت ناراحت شدند.

استیون آر مک کوئین

استیون آر مک کوئین

از آثار استیون آر مک کوئین در تلویزیون می توان به موارد رو به رو اشاره نمود: آستانه (2005)، اوروود (2005-2006)، اعداد (2008)، بدون هیچ ردی (2008)، خاطرات خون آشام (2009-2015 و 2017)، آتش شیکاگو (2015-2016)، شیکاگو پی دی (2016)، تا بهار در خانه (2018) و میراث ها (2018).

استیون آر مک کوئین در سال 2006 توانست

در فستیوال فیلم بورلی هیلز برای اثر کلاب سودا برنده ی جایزه بهترین اجرای مرد بشود. همچنین در سال 2011، برای سریال خاطرات خون آشام توانست در یوث راک اواردز، نامزد دریافت جایزه ی بازیگر راکین تی وی بشود. همچنین بازی در این سریال توانست دو سال بعد یعنی در سال 2013، نامزدی دریافت جایزه در تین چویس اواردز را برای استیون به ارمغان آورد.

مک کوئین در یکی از گفتگوهای خود عنوان کرده است که به عقیده اش بهترین چیز درباره ی بازیگری این است که شما نمی دانید چه کسی هستید. برای همین نمی توانسته است که خود را در حرفه ی دیگری ببیند. او تتو های مختلفی در سراسر بدنش دارد که یکی از آنها به یکی از اشعار رابرت فراست اشاره دارد. استیون آر مک کوئین گفته است: اگر بگویم بهترین روش برای توصیف من رقابتی بودن من است، دوستانم با من موافقت خواهند کرد.