02
سپتامبر

آون جوگیا

آون جوگیا بازیگر بیست و شش ساله ی کانادایی است که در روز نهم فوریه ی سال 1992 در ونکوور به دنیا آمده است. بیش تر شهرت آون جوگیا زمانی حاصل شد که در مینی سریال توت و در نقش توت عنخ آمون ظاهر شد. این بازیگر خوش ذوق یکی از ستاره های نوظهور هالیوود محسوب می شود.

او از پایه ی پنجم تا پایه ی هشتم تحصیلات خود، در منزل آموزش دید. سپس برای دوره ی متوسطه در دبیرستان محلی پایه های نهم و دهم را سپری کرد. در سن 16 سالگی جوگیا ترک تحصیل کرد تا به دنبال رویای بازیگری خود برود و آن را دنبال کند. او همواره بازیگر افسانه ای بن کینگزلی را الگوی خود قرار می داد.

در مرحله ی بعد آون به لس آنجلس نقل مکان کرد

تا در تله فیلم دختری مثل من بازی کند. پس از این تله فیلم، آون جوگیا فعالیت ها و پروژه های دیگری در تلویزیون انجام داد. یکی از این آثار تلویزیونی، سریال کمدی بیگانه ها در آمریکا بود که به سال 2007 ساخته شد. پس از این اتفاقات خوب، آون هرگز عقب نشینی نکرد و همواره دستاوردهای بیش تر و بهتری در زمینه بازیگری به دست آورد.

آون جوگیا

برخی از آثار سینمایی او عبارت اند از: یافتن امید (2010)، الکس (2011)، من مایکل هستم (2015)، اکنون اینجا (2015) و رویای نیمه شب تابستان (2018). از آثار او در تلویزیون می توان به موارد روبه رو اشاره کرد: خاطرات شیطان (2007)، مربی باشگاه (2008)، تماشایی (2009) و جنگ ارواح (2017).

آون جوگیا ماه ها آئین بودایی را دنبال کرده است

و خود را فردی روحانی قلمداد می کند. همچنین باورهایی از مذهب هندو دارد. او شهروند دوگانه ی انگلیس و کانادا محسوب می شود. از سال 2011 تا سال 2016، آون در رابطه ی احساسی با بازیگری به نام زوئی بود اما پس از اتمام این دوارن، آن ها تصمیم گرفتند که دوست های معمولی باقی بمانند.

گفته می شود درآمد او در زمینه ی بازیگری تا کنون به یک میلیون دلار رسیده است که این خود نشانی از موفقیت چشمگیر این بازیگر جوان دارد. به هر حال، ترک تحصیل او نتیجه داد و او به آرزوی دیرینه اش رسید. آون جوگیا فوتبال تماشا می کند و طرفدار تیم آرسنال است. او علاقه ی زیادی به تتو دارد و چندین تتو در سراسر بدنش انجام داده است. او یک برادر بزرگتر به نام کتان دارد و عمویی که در ملبورن استرالیا زندگی می کند. آون جوگیا در سال 2017 با کلئوپاترا کولمن دوست شد.