آن هثوی زاده ی دوازدهم نوامبر 1982 در نیویورک، بازیگر جوان هالیوود است. هثوی علاوه بر بازیگری، خوانندگی هم می کند. هثوی بازیگری است که توانسته است دوبار نامزد دریافت جایزه ی اسکار و یک بار برنده ی آن بشود. آن را سمبلی از اصالت و عشق به آزادی می دانند.

او هرگز خودش را در دنیای بازیگری محدود نکرد و نقش های متفاوتی مانند شخصیت های تاریخی، جادوگر، ملکه و دزد را بازی کرده است. آن هثوی، برای داشتن چهره ی بسیار روشن معروف است. او این ظاهر عجیب را از نیاکان ایرلندی خود به ارث برده است. در واقع نام او را پس از همسر ویلیام شکسپیر برگزیدند که نام او هم آن هثوی بود. پدرش، جرالد هثوی یک وکیل بود و مادرش کیت در تئاتر کار می کرد و علایق اولیه ی دخترش به هنر را پایه گذاری کرد.

آن هثوی را طبق روش Montessori آموزش دادند…

که بر اساس این روش، توانایی های یک کودک بدون تحمیل دانش، توسعه پیدا می کنند. زمانی که هثوی به دنیا آمد، خانواده اش در نیویورک زندگی می کردند. آنها در ادامه به ملبورن، نیوجرسی نقل مکان کردند و در آن زمان دخترشان شش ساله شده بود. آن همان جا بزرگ شد و به کلاس های آواز رفت و با برادرانش مایکل و توماس بازی کرد و دبیرستانش را تمام کرد.

آن هثوی

آن هثوی

او برای تحصیل در رشته ی ادبیات انگلیسی وارد دانشگاه نیویورک شد و در اوقات فراغت خود، در یک گروه کُر آواز می خواند. از آن جایی که هثوی ها در مجموع بسیار مذهبی بودند، آن در دوران کودکی تصمیم گرفته بود تمام زندگی اش را وقف عبادت خداوند کند. خانواده ی آنها مدام به کلیساهای کاتولیک می رفتند تا روزهای مقدس را گرامی بدارند. آن هثوی، به گونه ای تحت تاثیر فضای کلیسا قرار گرفته بود که تصمیم گرفت تا همیشه همان جا بماند و راهبه شود! با این حال در دوران مدرسه، ستاره ی آینده ی هالیوود تشخیص داد که هنر، عبادتگاه شخصی او است. بنابراین مسیر زندگی او به گونه ای تغییر کرد که بتواند بازیگر شود.

از آثار مهم او در سینما می توان به موارد رو به رو اشاره کرد: دیگر سوی بهشت (2001)، نیکلاس نیکل بی (2002)، گربه بازمی گردد (2003)، کوهستان بروکبک (2005)، جین شدن (2007)، ریچل ازدواج می کند(2008)، مسافران (2008)، روز ولنتاین (2010)، آلیس در سرزمین عجایب (2010).

آن هثوی، متاهل بوده و یک فرزند به نام جاناتان دارد.