آنجلینا جولی
11
ژانویه

آنجلینا جولی

آنجلینا جولی بازیگر معروف و محبوب هالیوود است. آیا فیلم سالت به سال 2010 را دیده اید؟ این فیلم تنها نمونه ای فیلم های اکشن و ماجراجویانه ای است که جولی با مهارت تمام در آن به ایفای نقش پرداخته است. آنجلینا جولی را بیش تر برای روحیه ی جنگجویانه و نوع ژانرهایی که برای بازی انتخاب می کند می شناسند و تحسین می کنند.

در آثاری مانند آقا و خانم اسمیت و لارا کرافت 1 و 2 هم همین دختر رزم جو را میبینیم. آنجلینا جولی از همان ابتدا روحیات پسرانه ای داشت و در سرتاسر بدنش تعداد زیادی تتو دارد. آنجلینا جولی در روز چهارم ژوئن 1975 در لس آنجلس به دنیا آمد و اکنون چهل و سه سال دارد. نه تنها آنجلینا جولی یک بازیگر موفق است، بلکه تجربه ی مادلینگ، کارگردانی و فیلم نامه نویسی را هم دارد.

بسیاری عقیده دارند

که آنجلینا جولی زیباترین زن موجود در جهان است و مجلات escuire  و people هم در سال های 2004 و 2006 همین را تایید کردند. آنجلینا جولی مادر شش فرزند است که سه تای آن ها را به فرزندخواندگی پذیرفته است. از اواخر دهه ی نود، همواره زندگی خصوصی او مورد توجه افراطی رسانه ها و مطبوعات زرد بود. اتفاقاتی که با برد پیت و جنیفر آنیستون افتاد و مثلثی که تشکیل شد، همواره از جذابیت فراوانی برای مردم برخوردار بود.

آنجلینا جولی
آنجلینا جولی

آنجلینا جولی، دومین فرزند خانواده ی خود است. او یک برادر دو سال بزرگتر به نام جیمز دارد. وقتی جولی یک ساله شد، والدین او از هم جدا شدند زیرا پدر خانواده مدام بی وفایی می کرد. از آن به بعد همه ی وقت مادر، صرف پرورش دو فرزندش شد.

آنجلینا جولی بعدها به مدت دو سال در مدرسه ی لی استرازبرگ آموزش بازیگری دید. گرچه این دوره ی بازیگری خیلی هم اعتماد به نفس این دختر لاغر قدبلند را بالا نبرد. اما در ادامه او توانست بالاخره جایگاه خود را در هالیوود پیدا کند و در فیلم هایی مانند موارد رو به رو بازی کند: زندگی یا چیزی شبیه به آن (2002)، فراسوی مرزها (2003)، اعترافات یک ستاره ی اکشن (2005)، سالت (2010)، توریست (2010).

آنجلینا جولی، سه بار نامزد دریافت جایزه ی اسکار شده است و دو بار برنده شده است. همچنین در جوایز گولدن گلوب، هشت بار نامزد شده و سه بار موفق به اخذ جایزه شده است. آنجلینا جولی، یکی از گران قیمت ترین بازیگران زن هالیوود محسوب می شود.