آموختن بازیگری سن و سال ندارد. در هر سن و یا هر جایگاه اجتماعی که هستید می‌توانید به رویای کودکی‌تان جامه عمل بپوشانید. شاید بعضی‌ها بگویند که بازیگر شدن در سن بزرگسالی ممکن نیست؛ اما این یکی از آن اشتباه‌های رایج در جامعه است. قبول می‌کنم که بزرگسال‌ها دوره کودکی و نوجوانی را از دست دادند اما هنوز هم فرصت جبران دارند. برخی شاید استدلال کنند که در بزرگسالی دغدغه‌ها چنان زیاد‌اند که نمی‌توان آن چنان که باید بر روی هنرآموزی تمرکز کرد. بسیاری از بزرگسالان پدر و مادر هایی‌اند که علاوه بر کار موظف به نگهداری و گذراندن وقت با کودک دلبندشان هستند. در این مقاله قصد داریم که به چالش‌های آموزش بازیگری پدرها و مادرها اشاره کنیم. با ما همراه باشید

 

آیا آموزش بازیگری پدرها و مادرها ممکن است؟

آموزش بازیگری پدرها و مادرها عمدتاً با دو چالش مواجه است. این که آن‌ها فرض می‌کنند از سنشان گذشته و دیگر نمی توانند آن چنان که باید این هنر را بیاموزند و یا در نهایت وارد پروژه های مهم شوند. از طرف دیگر حضور فرزندان در کنار دیگر مشاغل زندگی وقت آن‌ها را چنان پر کرده است که حتی به قول خودشان فرصت سر خاراندن هم ندارند. حال می‌خواهیم هر دوی این موارد را به شکل مبسوط‌تری بررسی کنیم.

مسئله سن

نمی‌توان کتمان کرد که کودکی و نوجوانی بهترین دوره آموزش بازیگری است اما مصادیق بسیار زیادی از بازیگران موفقی وجود دارد که در بزرگسالی و نه کودکی و نوجوانی شروع به هنرآموزی کرده‌اند. همین مصادیق امید بخش شما در این مسیر سخت خواهند بود. نکته مهمی‌ست این که شما تنها یک بار زندگی خواهید کرد و باید و باید به سمت علایقتان گام بردارید. هرچقدر هم که دیر شده باشد‌.
افراد بزرگسال ویژگی هایی دارند که می‌تواند هنرآموزی را برای آن‌ها ساده‌تر کند. یکی از این ویژگی‌ها نظام‌مند بودن زندگیشان است، قدرت تقسیم زمان را دارند و می دانند که چگونه در میان انبوه کارها برای تمرینشان وقت بگذارند‌. از طرفی معمولاً انگیزه آن ها نیز بسیار بیشتر از کودکان است و این موارد می تواند به آنها در این مسیر سخت کمک کند.

 

مشاغل

آموزش بازیگری پدرها و مادرها باید به گونه ای باشد که خللی به زندگی عادی آنها وارد نکند. البته که آن ها نیز باید انعطافی در زندگی‌شان ایجاد نموده تا بتوانند در زمان‌های مشخص تمرین کرده و پیشرفت کنند. از طرفی حضور کودکان می توانند انگیزه بخش شما باشد. آن‌ها به پدر و مادر هایی که دائماً در حال رشد و امتحان چیزهای جدیدند احترام می‌گذارند.
تمرین های آموزش بازیگری پدرها و مادرها عمدتاً نیاز به زمانی طولانی ندارد. بیشتر اساتید به شما پیشنهاد می‌کنند که در بازه زمانی کوتاه ۳۰ الی ۴۰ دقیقه ای تمرین کنید. البته که یافتن این ۳۰ الی ۴۰ دقیقه در بین روزمرگی‌های زندگی نمی‌تواند بسیار دشوار باشد.

 

آموزش بازیگری بر روی پدرها و مادرها چه تاثیراتی دارد؟

به عنوان پدر یا مادر رابطه صحیح با فرزندان بسیار دشوار است. پدر و مادر تلاش دارند که در چشم فرزندشان مانند موجودات افسانه‌ای بدرخشند و قهرمان آن‌ها باشند. تلاش برای بازیگر شدن و انجام تمرین‌های بازیگری به آنها این پیام را می‌دهد که شما فردی معمولی نیستید و برای فردای تان تلاش می کنید. این است تفاوت شما با دیگر پدر و مادرها! شما می‌توانید همراه با فرزندتان دوره های آموزشی بازیگری را بگذرانید و این اتفاق موجب افزایش صمیمیت میان شما می شود.
از طرفی دیگر بزرگ کردن کودک استرس زیادی دارد. بعضی از پدر مادر ها تصور می کنند که با آمدن فرزند زندگی آنها وارد چرخه کار – خواب شده و مجبورند که برای حفظ کودکان در این چرخه بمانند. این دیدگاه در بلند مدت باعث افسردگی پدرها و مادرها شده و شور و شعف از چهره آنها رخت برمی‌بندد. آموزش بازیگری پدرها و مادرها می‌تواند به این افسردگی  پایان داده و دری جدید به سوی آن‌ها بگشاید.

آماده ای یا نه محصول 2019

موزش بازیگری پدرها و مادرها می‌تواند به این افسردگی  پایان داده و دری جدید به سوی آن‌ها بگشاید.

آموزشگاه پانیذ

آموزشگاه سینمایی پانیذ یرگزار کننده کلاس های آموزش بازیگری به پدرها و مادرها است. پانیذ در شرق تهران واقع شده است که می تواند پذیرای تمامی پایتخت‌نشینان به علاوه شهرهای حومه باشد. این آموزشگاه با استفاده از کادری مجرب و امکاناتی بی نظیر در سطح کشور آماده است که رویای کودکی پدر و مادرها را به ثمر بنشاند. لازم به ذکر است که در صورت واجد صلاحیت بودن هنرجویان آنها به پروژه های فیلم کوتاه، فیلم بلند و تئاتر معرفی خواهند شد.

 

جمع ‌بندی

در این مقاله درباره چالش‌های آموزش بازیگری پدرها و مادرها صحبت کرده و هر یک را بررسی کردیم. گفتیم که عمده این چالش ها به دو گروه تقسیم می شود. یکی مسئله سن و دیگری مشغله بزرگسالانه. درباره سن گفتیم که مصادیق بیشمار از بازیگرانی وجود دارد که در بزرگسالی وارد این عرصه شده و در نهایت موفق شده‌اند. در ادامه باید گفت که کلاس‌های آموزش بازیگری به پدرها و مادرها باید به گونه ای تنظیم شود که به زندگی کاری و شخصی آنها لطمه ای وارد نکند. امیدوارم که این مقاله براتون مفید بوده باشد.