آموزش بازیگری به کودک می‌تواند بسیار پیچیده باشد. از یک سو ویژگی‌های جسمی و خُلقی این عزیزان ماجرا را دشوار می‌کند و از آن سو کم‌تر می‌توان به آموزشگاهی اعتماد کرد که بتواند این گروه سنی را در آغوش خود گرفته و بپروراند. همه این موارد باعث شده تا پدر و مادرها برای ثبت‌نام کودک خود در کلاس‌های بازیگری دچار شک و تردید شوند. از جهتی می‌توان با والدین هم‌سو بود و پنداشت که شاید بهتر است زمانی که کودکان بزرگ شدند، سمت این نوع کلاس‌ها بروند؛ اما از سوی دیگر نمی‌توان کتمان کرد که بهترین دوره برای شروع آموزش بازیگری، دوره کودکی‌ است و از دست دادن این زمان طلایی، ضربه مهلکی‌ست به آموزش بازیگری به کودک.

با توجه به مواردی که ذکر شد باید راه میان‌بری یافت. راهی که منجر به آموزش به بهترین و امن‌ترین شیوه ممکن به نازنینانمان شود. راه دست‌یابی به این مهم، شناختن برترین آموزشگاه بازیگری‌ برای کودکان است. در این مقاله قصد داریم ابتدا به فواید بازیگری به کودکان بپردازیم، سپس به روش پیدا کردن آموزشگاه مناسب‌ برای عزیزان و در نهایت نیز به برترین آموزشگاه بازیگری کشور بپردازیم. همراه ما باشید.

 

آموزش بازیگری به کودک 

آموزش بازیگری به کودک فواید بسیاری دارد. برخی از این فواید بلافاصله خود را نمایان می‌کنند و برخی دیگر در دراز مدت. باری هر چه باشد در ادامه به بخش کوچکی از آن‌ها می‌پردازیم.

افزایش خلاقیت

از مهم‌ترین فواید آموزش بازیگری به کودک افزایش خلاقیت است. خلاقیت یعنی توانایی ایجاد چیزی جدید. آن چیز می‌تواند یک رمان باشد، یک نقاشی، یک موسیقی، یک ایده برای بهبود رابطه با همسر و امثال این موارد. کودکان در دوره بازیگری خلاقیت را تمرین می‌کنند و این مهارت را تا پایان خود همراه خود خواهند داشت.

خلاقیت

از مهم‌ترین فواید آموزش بازیگری به کودک افزایش خلاقیت است

افزایش تمرکز

یکی از مشکلاتی که بشر مدرن با آن دست و پنجه نرم می‌کند مشکل تمرکز است. تمرکز یعنی توجه کامل و ارادی پنج حس بر روی مطلبی خاص. متأسفانه در زندگی‌های امروزی و سرعت عجیب آن مجالی برای تقویت قوه تمرکز نمی‌ماند. آموزشگاه بازیگری یت به طور کل هنر فضای بسیار مناسبی‌ست برای رشد این مهم. 

افزایش قدرت بیان

یکی از اصلی‌ترین ابزار ما برای بقا قوه بیان است. ضعف در بیان می‌تواند منجر به بسیاری از مشکلات شود؛ مشکلاتی نظیر کم‌رویی، عدم توانایی در ایجاد روابط اجتماعی، شکست در دوران تحصیلی، تنهایی، افسردگی، حس حقارت و بسیاری دیگر. از مهم‌ترین فواید آموزش بازیگری به کودک همین افزایش قدرت بیان است.

 

افزایش هوش اجتماعی

در دوره‌هایی این‌چنینی کودکان در قالب گروه‌هایی دوست در کنار هم رشد کرده و  تعامل می‌کنند. همین تعامل باعث شناخت بهتر افراد از چیستی روابط و معنای این کار می‌شود. از طرف دیگر این روابط بُ,د اجتماعی و عاطفی کودکان را غنی‌تر می‌کند؛ از این رو می‌تواند برای ایشان و به ویژه برای کودکان تک‌فرزند بسیار مهم باشد. 

 

یافتن بهترین آموزش بازیگری به کودک

بنا به دلایلی که در ابتدا ذکر شد، پیدا کردن یک آموزشگاه بازیگری مناسب کودکان بسیار دشوار است. برای نیل به این مقصود باید از پیش تمهیداتی را اندیشید. برای مثال باید تحقیقات زیادی را در خصوص آموزشگاه‌های مختلف انجام داد؛ برای مثال اساتید آن آموزشگاه چه گسانی‌اند؟ با چه متد و روش‌هایی هنرآموزی می‌کنند؟ آیا فضای آموزشگاه مناسب کودک من است؟ آیا برای گروه سنی کودک من کلاسی مجزا دارد؟ هنرمندان برآمده از آن کلاس‌ها که‌اند؟ آیا نمونه یا نمونه‌های موفق در رزومه آموزشگاه وجود دارد؟ از سوی دیگر پس از انتخاب آموزشگاه کودک را به حال خود رها نکنید! حتماً از او نظرش را درمورد کلاس بپرسید. دوستانه با او گپ بزنید. آیا از کلاس لذت می‌برد؟ آیا اساتید از خطوط قرمز خارج می‌شوند؟ این موضوع بسیار مهم است.

 

آموزشگاه بازیگری پانیذ

آموزشگاه پانیذ، یکی از برترین برگزارکننده‌های دوره آموزش بازیگری به کودک است که در طی سالیان گذشته رزومه درخشانی را از خود به یادگار گذاشته است. این آموزشگاه با استفاده از برترین اساتید بازیگری در سطح کشور، آماده پذیرایی از تمامی علاقه‌مندان پایتخت‌نشین و شهرهای حومه است. 

آموزشگاه سینمایی پانیذ

آموزشگاه سینمایی پانیذ

جمع‌بندی

آموزش بازیگری به کودک می‌تواند بسیار دشوار باشد. از این رو لازم است تا با دقتی بسیار دست به انتخاب آموزشگاه بازیگری مورد نظر کرد. در این مقاله ضمن بررسی فواید این دوره برای کودکان، به چگونگی انتخاب مناسب‌ترین دوره آموزش بازیگری به کودک نیز اشاره شد. امیدوارم که این مقاله برای‌تان مفید بوده باشد.