سینما یعنی هنر تصویر و صدا. هنری که با بهره‌گیری از تمام امکانات صوتی و بصری سعی دارد تا درونیات مولف یا مولفانش را به مخاطب القاء کند. برعکس بسیاری از هنرهای دیگر مانند شعر یا نقاشی که عموماً یک فرد صفر تا صد اثر را تولید می‌کند فیلم توسط افراد نسبتاً زیادی ساخته می‌شود. این هنر جذاب نسبت به باقی هنرها عمر کمتری دارد اما با این حال در همین زمان محدود تغییرات و دگرگونی‌های زیادی را به خود دیده است. علاقه‌‌مندان به این هنر جذاب باید بدانند که با دو وجه سر کار خواهند داشت؛ یکی جنبه فنی تولید فیلم است و دیگری ذوق زیبایی‌شناخنی و استعداد هنری. تمرکز کردن تنها بر یکی از این موارد سینماگر را تبدیل به هنرمندی شکست خورده می‌کند. برای رشد همزمان این دو قوه روش‌های زیادی وجود دارد. یکی از بهترین روش‌ها برای سینماگر شدن حضور در آموزشگاه سینمایی است. آموزشگاه سینمایی معتبر می‌تواند استعدادها و ضعف‌های هنرجو راه یافته یکی را ببالاند و دیگری را جبران کند.
از بین آموزشگاه های معتبر کشور یکی آموزشگاه سینمایی پانیذ است که با بهره گیری از امکانات و اساتید مجرب سعی در پرورش نسل جدیدی از هنرمندان دارد؛ در ادامه راجع به هنرمندان دخیل در سینما صحبت کرده و به ویژگی های آموزشگاه سینمایی پانیذ نیز اشاره خواهیم کرد. همراه باشید.

آموزش کارگردان

گفتیم که برای تولید فیلم افراد زیادی گرد هم جمع می‌شوند. یکی از این افراد کارگردان است که به نظر بسیاری از منتقدین مخصوصاً منتقدین موج نو فرانسه اصلی‌ترین نقش را در تولید فیلم ایفا می‌کند. همانند دیگر هنرمندان تولید فیلم کارگردان در عین توانایی در کارهای فنی باید ذوق هنری بسیار زیادی نیز داشته باشد. آموزشگاه سینمایی پانیذ برای پرورش هر دو بال کارگردان‌ها مواردی را تدارک دیده است. اساتید در طی تدریس هنرجو را با جدیدترین ابزارآلات سینمایی آشنا کرده و به آن‌ها کاربرد هر یک را توضیح می‌دهند. به دلیل گستردگی بسیار زیاد این موضوع تلاش می‌شود تنها تا به حد نیاز کارگردان به هنرجویان کارگردانی آموزش ابزار داده شود تا اطلاعات بیش از اندازه سردرگم‌شان نکند. از سوی دیگر تحلیل و بررسی دیگر فیلم‌های مهم سینمایی و یا حتی بررسی دیگر مدیوم‌های هنری باعث رشد هنرمندی هنرجویان خواهد شد.

بازیگری‌

بازیگری نیاز به دانستن جنبه‌های فنی بسیار زیادی ندارد. تنها همین که بازیگران بتوانند با انواع لنز و نور آشنا باشند کفایت می‌کند. از آن سو بازیگری نیاز به جنبه هنری بسیار زیادی دارد بازیگر باید چنان در عالم هنر غرق شود که برای مدتی خود را فراموش کرده بتواند با بدنش هنر بیافریند. آموزشگاه سینمایی پانیذ به‌صورت تخصصی هنر‌آموزان بازیگری را برای حضور در پروژه های مهم سینما آماده می‌کند. بازیگری علاوه بر دانش عمیق نیازمند تجربه زیادی نیز است. نقش‌های کوچک اما مهمی که هنرجویان در سر کلاس تمرین می‌کنند در تجربه‌شان بسیار موثر است. نباید فراموش کرد که بازیگری علاوه بر توانایی در کنترل بدن به بیان قدرتمند نیز نیاز دارد در کلاس های بازیگری آموزشگاه سینمایی است پانیذ هنرجویان توسط اساتید تخصصی صدا آموزش دیده و قدرت بیان و تکلم خود را افزایش می‌دهند.

تئاتر درمانی

بازیگری هنر جذابی‌ست

فیلم‌برداری

برخلاف بازیگری که جنبه هنری آن نسبت به جنبه فنی بیشتر است، فیلمبرداری جنبه فنی بسیار گسترده‌تری دارد. البته نباید تصور شود که فیلمبردار از هنراندوزی بی‌نیاز است؛ بلکه فیلم‌بردار گاه در جایگاه هنرمند ظاهر شده و فیلم را با دوربینش می‌نویسد. برای فیلمبردار واجب است که تمامی تجهیزات نور و تصویربرداری را دقیق‌ترین نحو ممکن بشناسد و بداند که هر یک در کدام شرایط مناسب‌تر است. در آموزشگاه سینمایی پانیذ به هنرجویان فیلمبرداری آموزش داده می‌شود که چگونه از ابزار آلات مربوط به هنر خود استفاده کرده و با آن‌ها هنر خلق کنند.

جمع‌بندی

در این مقاله راجع به آموزشگاه سینمایی پانیذ صحبت کرده و به بررسی رشته‌های مهم سینمایی پرداختیم. امیدوارم که این مقاله برای‌تان مفید بوده باشد.