به طور متوسط از هر سه خیابان در یکی آموزشگاه سینمایی وجود دارد! رشد این گونه آموزشگاه‌ها در سال‌های اخیر چشم‌گیر بوده است. آموزشگاه‌های سینمایی باید فضایی برای هنرآموزی هنرجویان در رشته مورد نظر خود باشد. چرا آموزشگاه‌های سینمایی در سال‌های اخیر چنین رشدی داشته‌اند؟ یکی از مهم‌ترین دلایل این اتفاق علاقه نسل جدید به این هنر است. تقریباً همه سودای بازیگر شدن دارند! دوست دارند که به قله‌های بازیگری رسیده و از مواهب آن بهره‌مند شوند! به همین دلیل تعداد آموزشگاه‌های سینمایی به این صورت رشد کرده است. باری در اینجا پرسشی مهم مطرح می‌شود. آیا همه آموزشگاه‌های سینمایی باعث رشد هنرجویان می‌شوند؟ آیا کلاس‌های این آموزشگاه‌ها از سطح یک‌سانی برخوردار است؟ آیا انتخاب آموزشگاه سینمایی می‌تواند بر مسیر هنری هنرجویان تاثیر بگذارد؟ متاسفانه یا خوشبختانه پاسخ دو سال اول خیر است و سوال آخری بله‌ای غلیظ! انتخاب آموزشگاه سینمایی مناسب تأثیر چشم‌گیری در رشد و موفقیت هنرجویان دارد؛ از این رو لازم است که پیش از ثبت‌نام از کارآمدی اموزشگاه انتخابی مطمئن شوید. در این مقاله قصد داریم که ابتدا به بررسی ویژگی‌‌ آموزشگاه‌‌های سینمایی‌ بد پرداخته و سپس آموزشگاه‌های سینمایی خوب را با ایشان مقایسه کنیم. در نهایت نیز به معرفی یکی از برترین آموزشگاه های سینمایی کشور خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

آموزشگاه‌های سینمایی بد

آموزشگاه های سینمایی بد جدا از ویژگی‌های خاص خود، معمولاً در ویژگی‌هایی اشتراک دارند. یکی از این ویژگی‌ها اساتید نامناسب است. اساتید باید بتوانند که با هنرجو ارتباط برقرار کرده و دانسته‌های خود را به ایشان انتقال دهند اما اساتید آموزشگاه سینمایی بد نه تنها باعث پیشرفت هنرجویان نمی‌شوند بلکه آن‌ها را گمراه‌تر نیز می کنند. هنرجو باید بتواند که در طی مسیر پیشرفت خود هر چند جزئی را مشاهده کنند.
از دیگر ویژگی‌های مشترک این‌گونه آموزشگاه‌ها دادن امیدی واهی است. گرچه بدبین بودن خوب نیست، اما احمقانه خوشبین بودن نیز نمی‌تواند کمکی برساند؛ صدالبته کمکی نمی‌رساند که هیچ، هلاک‌کننده نیز است. بهترین شیوه واقع‌بینانه نگریستن است. آموزشگاه‌های بد به هنرجویان نمی‌گویند که چه مسیر دشواری را پیش رو دارند. نمی‌گویند که برای موفقیت سال‌ها تلاش و تجربه نیاز است. نمی‌گویند که قرار است در مسیر درد و رنج‌های‌های فراوانی را تحمل کنند و از بسیاری از علایق‌شان بزنند. آن‌ها صرفاً به شهریه هنرجویان فکر کرده و به هیچ عنوان دغدغه هنری ندارند.

آموزشگاه‌سینمایی بد

آموزشگاه‌سینمایی بد باعث آزار روانی کودک می‌شود

آموزشگاه‌های سینمایی خوب

ویژگی‌های آموزشگاه سینمایی خوب دقیقاً برخلاف آموزشگاه‌های سینمایی بد است. این آموزشگاه‌ها دارای اساتیدی مجرب و هنرمندند. اساتید این آموزشگاه‌ها با جدیدترین نکات و تکنیک‌های آموزشی آشنا بوده و به بهترین نحو ممکن هنر خود را به هنرجویان منتقل می‌کنند. در این آموزشگاه‌ها هنرجویان به مرور زمان پیشرفت خود را حس می‌کنند.
افراد در این آموزشگاه‌های سینمایی واقع بینانه با شرایط خود مواجه شده و با اصلاح ضعف‌هایشان به پیش‌رفت می‌رسند. دغدغه اصلی این آموزشگاه‌ها صد البته در کنار دغدغه‌های مالی اعتلای هنر و رشد بیشتر هنرجویان است. در آموزشگاه‌های سینمایی خوب ابتدا مسیر بازیگر شدن را برای هنرجویان ترسیم کرده و از سختی‌ها و مشکلات مسیر آگاهش می‌کنند‌.

آموزشگاه سینمایی پانیذ

آموزشگاه پانیذ یکی از برترین آموزشگاه‌های سینمایی در سطح کشور است. اساتید این آموزشگاه از مجرب‌ترین هنرمندان کشورند. علاوه بر ویژگی‌هایی که در قسمت آموزشگاه‌های سینمایی خوب ذکر شد آموزشگاه سینمایی پانیذ ویژگی‌های منحصر به فرد دیگری نیز دارند. از این ویژگی‌ها می‌توان به تجهیزات کامل این آموزشگاه اشاره کرد. تجهیزات آموزشگاه به گونه‌ای‌ست که بتواند نیاز هر مِتُد آموزشی را برآورده سازد. از منحصربه‌فردترین ویژگی‌های این آموزشگاه می‌توان به معرفی هنرجویان مستعد به پروژه‌های تئاتر یا سینمایی اشاره کرد. هنرجویان می‌توانند امیدوار باشند که در صورت هنرآموزی صحیح وارد فضای کاری شوند.

آموزشگاه بازيگری پانیذ

آموزشگاه بازيگری پانیذ

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی آموزشگاه سینمایی پرداختیم. آموزشگاه‌های سینمایی همه در یک سطح نیستند؛ از این رو ویژگی‌ آموزشگاه‌های سینمایی بد و خوب را برشمردیم. در نهایت نیز به معرفی یکی از برترین آموزشگاه های سینمایی کشور پرداختیم امیدوارم که این مقوله برای‌تان مفید بوده باشد.