آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان در خیابان فرشته

بازیگری هنری است که هم آسان است و هم سخت. شاید همه ما در طول زندگی لحظاتی را نقش بازی کرده‌ایم. حتی نوزادی که تازه متولدشده، ممکن است برای دریافت توجه مادر نقش بازی کند. شاید ما همگی بالفطره بازیگرانی هستیم که در صحنه زندگی نقش‌آفرینی می‌کنیم؛ اما برای بازی روی صحنه تئاتر و سینما باید کمی پا را فراتر گذاشت. برای دریافت آموزش بازیگری در این سطح باید از استاد و آموزشگاه کمک گرفت. در این مقاله قصد داریم آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان در خیابان فرشته را به شما معرفی کنیم.

کودک یا نوجوان برای اینکه در بازیگری موفق شود نیاز است نقش را بشناسد. صحنه را بشناسد. دربارۀ بازیگری تجربه کسب کند. فن های بداهه و روانی بازیگری را بداند. بازیگر کودک یا نوجوان باید غرق شدن در نقشش را بشناسد و حد آن را تشخیص دهد. البته این به آن معنا نیست که کودک یا نوجوان به حدی در نقشش غرق شود که از زندگی واقعی خودش فاصله بگیرد. او باید این‌قدر مسلط باشد که درگیری عاطفی و روانی با نقش پیدا نکند؛ اما می‌توان کودک را به سمتی هدایت کرد که فقط با نقش هم ذات پنداری کند نه بیشتر!

شاید نیازی نباشد کودک با نقشش جفت شود همین که بداند می‌خواهد چه نقشی بازی کند کافی است. کودک با توجه به سنش در جایگاهی نیست که بتوان خیلی مسائل را مانند بزرگ‌ترها به او آموخت. نوجوان هم نمی‌تواند به‌خوبی برخی مسائل را درک کند اما دانستن حداقل‌ها برایشان لازم و ضروری است.

او باید بداند: کجاست؟ چه زمانی است؟ با چه کسی است؟ چه‌کاری می‌کند؟ چرا آن کار را می‌کند؟ چه طور آن کار را انجام می‌دهد؟ کودک و نوجوان هنرجو با پاسخ به این سؤالات می‌تواند مختصات بازی موردنظر را در ذهنش ترسیم کند. با توجه به اینکه کودکان ذاتاً با نقش هم ذات پنداری می‌کنند ممکن است دچار مشکلاتی شوند، درنتیجه باید تعادل را به آن‌ها آموخت. کودکان به دلیل تجربیات اندکشان در پس ذهن، نیاز به بداهه سازی برای موقعیت‌سازی دارند.

کودک و نوجوان برای اجرای هر چه‌بهتر نقش باید حواس پنج‌گانه‌اش تحریک شود و تک‌گویی درونی را بیاموزد. کودک باید بیاموزد که بازیگری ادا و تقلید نیست. بازیگر تنها کنش‌های واقعی را اجرا می‌کند. آموزش این کنش‌های واقعی تنها از طریق مشاهده دقیق امکانپدیر است. مشاهده کمک می‌کند آن چیزی که باید باشد را تقلید کنیم نه آن چیزی که هست. کودک یا نوجوان بازیگر درنهایت باید بداند چطور تمامی مشاهده‌ها و تقلیدها را برای خوش شخصی‌سازی کند. او باید بیاموزد پایین هر تقلید درستی، امضای خودش را بگذارد.

بازیگر هنرجوی کم سن و سال به دلیل تجربیات اندک شاید نتواند در این کنش سازی‌ها موفق باشد. او باید از طریق استاد و تمرین به کنش‌های موفق برسد. او باید اهمیت دادن به جزییات را بداند. هنگام تمرین و بازی و اجرای هر عملی، کارکرد و هدف درست آن اجرا و حرکت را بداند.

بازیگری کودک

بازیگری کودک

باید این جمله استانیسلاوسکی در ذهن او حک شود که بازیگری تمرین و تمرین و تمرین است. تمرین اول جهت یاریگری، تمرین دوم برای تسلط ب نقش و تمرین سوم برای اجرای آن است. کودک باید بداند علیرغم تفاوت بین کنش روانی و کنش فیزیکی، اوست که می‌تواند پیوند صحیحی میان این دو برقرار کند.

کودک باید بداند نقشش را به‌گونه‌ای اجرا کند که اجرایش تصنعی نشان داده نشود. این اجرا و یادگیری تمامی نکات بالا به آموزشی صحیح نیاز دارد.

معرفی آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان

آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان پانیذ به عنوان آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان در خیابان فرشته، واقع در شرق تهران، با اساتید برجسته این رشته، می‌توانند کودک و نوجوان شمارا در مسیر صحیح هدایت کنند. در این آموزشگاه بازیگری، کودک و نوجوان شما می‌تواند به درستی با اصول و متد و تئوری‌های بازیگری آشنا شود. این آموزشگاه با برگزاری جشنواره‌های مختلف و معرفی کودکان و نوجوانان به پروژه‌های سینمایی این امکان را فراهم می‌کند تا فرزند شما با صحنه و دوربین خیلی زود آشنا شود. هم‌اکنون آموزشگاه پانیذ ستارگان زیادی را به دنیای هنر معرفی کرده است. فرزند شما هم می‌تواند یکی از آن ستارگان باشد. برای رسیدن به چنین هدفی هم‌اکنون با ما تماس بگیرید.