در این مقاله قصد داریم به معرفی آموزشگاه بازیگری حرفه‌ای در تهران بپردازیم و بگوییم که اصلاً آموزشگاه حرفه‌ای بازیگری چه ویژگی‌هایی دارد. در ادامه نیز شما را با آموزشگاه پانید آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

آموزشگاه حرفه‌ای بازیگری چه ویژگی‌هایی دارد؟

مولفه‌های بسیار زیادی در حرفه‌ای بودن یا شدن آموزشگاه بازیگری تاثیرگذار است. از محیط آموزشی گرفته تا اساتید مجرب و متدهای آموزشی. در ادامه هر یک از این موارد را به طور محتصر اما مفید توضیح می‌دهیم.

اساتید مجرب

تنها مهارت و سواد نمیتواند از افراد اساتید هنر بسازد. استادی هنر نیازمند تجربه است. به طوری که باید صدها و شاید هزاران هنرجو با دیدگاه‌ها و مهارت‌های مختلف از زیر دست مربی بگذرد تا به مهارت استادی برسد. استاد مجرب در آموزشگاه بازیگری پیش از هر نکته‌ای باید بتواند که استعداد هنرجو را کشف کند. این نکته  بسیار مهمی است. مرحله بعدی آن است که استاد، نقاط ضعف هنرجو را استخراج کرده و آن‌ها را گوشزد کند. مرحله بعدی آماده کردن برنامه تمرینی ویژه و خاص است برای هنرجو به طوری که بتواند در عین پرورش استعداد‌های خود، نقاط ضعفش را نیز هموار کند. این برنامه باید با توجه به روحیات، سن و جنسیت هنرجو تنظیم شود. مرحله بسیار مهم دیگر که در آموزشگاه بازیگری باید توسط اساتید مجرب انجام شود مرحله نظارت است. استاد باید بر تک تک تمرین‌ها نظارت کند و بازخورد مورد نیاز را به هنرجو بدهد.

 

استادی هنر

استادی هنر نیازمند تجربه است.

 

محیط آموزشی

یکی از دغدغه هنرجوها محیط آموزش است. محیط شامل امکانات کلاس‌ها و رفتار پرسنل و سایر هنرجوها می‌شود. از لحاظ امکانات هنرجویان به فضایی امن نیاز دارند. جایی که بتوانند آزادانه تمرین کرده و هنر خود را به نمایش بگذارند.

در ضمن رفتار پرسنل نیز باید محترمانه باشد به گونه‌ای که هنرجو را به کلاس‌ها علاقه‌مند کند. پرسنل باید چنان با تجربه باشند که بدانند با کودکی هفت ساله چگونه باید برخورد کرد و با پیرمرد هفتاد ساله چگونه. بخش دیگری از محیط شامل سایر هنرجوها می‌شود. بسیار تفاوت است میان آموزشگاه بازیگری‌ای که هنرجویانش با شدت و جدیت کار کنند و کلاسی که هنرجویان تنها به اصرار دیگران مانند والدینشان حاضر شده باشند. در سنجش این مسئله باید اساتید با تجربه ورود کنند و هنرجویان را از صافی بگذرانند. بزرگترین ظلم برای خنرجویی مستعد این است که با افرادی بی‌انگیزه همکلاسی شده باشد!

متدهای آموزشی

یکی دیگر از موارد مهم در آموزشگاه بازیگری متدهای آموزشی است. می‌دانید که برای آموزش بازیگری شاید صدها متد و شیوه در سراسر جهان وجود داشته باشد. این استاد است که باید با توجه به سبک کار خود متد را آموزشی را انتخاب کند. آموزشگاه بازیگری باید در این مورد دخالت کرده و از استاد بخواهد که از به روزترین متدهای آموزشی جهان استفاده کرده و بهترین نتیجه را بگیرد. هم آموزشگاه و هم اساتید باید دائماً در سطح جهانی جستجو کنند تا با جدیدترین متدها آشنا باشند.

 

آموزشگاه بازیگری پانیذ

پانیذ یکی از آموزشگاه‌های بازیگری در سطح تهران است که در حوزه کودک و نوجوان فعالیت می‌کند. اساتیدی که با پانیذ همکاری می‌کنند از برترین اساتید کشوری هستند و که پس از گذشت سالیان سال به تجربیات ارزشمندی دست‌یافته‌اند.  آن‌ها با بهره‌گیری از مدرن‌ترین متدهای آموزش استعداد هنرجوها را کشف کرده پرورشش می‌دهند. در ضمن با ارائه تمرین‌های مناسب نقاط ضعف افراد را نیز کم‌رنگ می‌کنند. آموزشگاه بازیگری پانیذ با دارا بودن تمام ویژگی‌های فوق‌الذکر، به شما مژده آموزشی باکیفیت را می‌دهد.

 

جمع‌بندی

ما در این مقاله به معرفی ویژگی‌های آموزشگاه بازیگری حرفه‌ای پرداخته و یکی یکی آن‌ها را برشمردیم. در انتها نیز با معرفی آموزشگاه آزاد بازیگری پانیذ شما را با ویژگی‌های آن آشنا کردیم. امیدوارم که این مقاله برایتان مفید بوده باشد.