آموزشگاه بازيگری خرد سال- در این مطلب قصد داريم در خصوص سن مناسب برای شروع بازيگری صحبت كنيم و اينكه آيا آموزش بازيگری صرفا در يك محدوده سنی خاص صورت می‌پذيرد؟ اظهار نظرها در اين خصوص بسيار زياد و متناقض است به طوری كه برخی قائل به اين هستند كه ورود به دنيای بازيگری در هر سنی و با هر شرايطی امكان پذير نيست اما وقتی كه نگاهی به روند ورود بازيگران به سينما می اندازيم می بينيم كه افرادی در سنين مختلف وارد اين عرصه شده اند و به موفقيت های چشمگيری هم دست یافته‌اند.

در واقع بايد گفت برخلاف برخی نظرات، بازيگری و ورود به عرصه سينما محدود به سن خاصی نبوده و افراد در رده های سنی مختلف می توانند وارد اين عرصه شوند. اما بايد خاطر نشان كرد بازيگری نياز به سطحی از مهارت ها و توانايی ها دارد كه در صورت نداشتن آنها راهی برای ورود به عرصه بازيگری نخواهيد داشت.

در چند سال اخير شاهد حضور كودكان در آكادمی های آموزش هنر بوده ايم. اين اتفاق بسيار مثبت و خوب تلقی می شود به طوری كه كودكان با ورود به اين كلاس ها مهارت های مختلفی را كسب می كنند و به لحاظ هوش اجتماعی وضعيت ايده آلی به دست می‌آورند. مهارت ها و توانايی هايی كه كودكان در كلاس های بازيگری به دست می آورند علاوه بر سينما و تئاتر در زندگی شخصی آنها نيز موثر است. در واقع اگر هنرجويی وارد كلاس های بازيگری شود اما به هر دليلی وارد دنيای سينما و تئاتر نشود آنچه كه آموخته در ساير مراحل زندگی به كمك او خواهد آمد. اگر بخواهيم به صورت مصداقی بحث را ادامه دهيم بايد گفت از جمله مهارت هایی كه در كلاس بازيگری آموزش داده می شود مهارت كار تيمی است كه جای خالی چنين مهارتی به شدت در جامعه احساس می شود. در واقع كار تيمی را می توان حلقه مفقوده بسياری از فعاليت ها دانست كه آسيب های زيادی به روند کارها وارد كرده است. از جمله مهارت های ديگری كه هنرجو فرا می گيرد توانایی برقراری ارتباط اجتماعی است. كودكان با حضور در چنين كلاس هایی ياد می گيرند كه با افراد مختلف و شخصيت های مختلف ارتباط برقرار كنند و بتوانند به درك مناسبی از آن ها برسند.

آموزشگاه بازيگری خرد سال

آموزشگاه بازيگری خرد سال

نكته ای كه در خصوص انتخاب كلاس بازيگری برای كودكان بايد در نظر بگيريم اين موضوع است كه هر كلاسی مناسب كودكان نيست بلكه آموزشگاه بازيگری برای خرد سالان شرايط بسيار ويژه ای دارد. حساسيت اين موضوع به قدری بالاست كه مقاله ای مجزا در اين مورد نوشتيم و در ساير مقالات هم به اين موضوع گريزهایی زديم. اما به صورت كلی‌ بخواهيم در اين خصوص توضيح دهيم بايد گفت که امروزه مراكزی برای آموزش تخصصی بازيگری به كودكان ايجاد شده است. هرچند تعداد اين مجموعه ها محدود است اما اين آكادمی ها بهترين گزينه برای آموزش بازيگری به كودكان محسوب می شوند.

برخی از خانواده ها با حضور كودكان در اين كلاس ها مخالف هستند و هر كدام دلايل و استدلال های خاص خود را دارند به طوری كه برخی آموزش هنر در سنين پايين را بی فايده می دانند. اين استدلال در مواقعی صدق می كند كه آكادمی بازيگری استانداردهای لازم را نداشته باشد يا اينكه هنرجو علاقه ای به اين فضا نداشته باشد. با وجود اين دو اصل قطعا شركت در اين مجموعه ها مزايا و فوايد زيادی برای كودك به همراه خواهد داشت.

 

آموزشگاه بازيگری خرد سال

با توجه به حساسيت موضوع لازم دانستيم تا از يك آموزشگاه بازيگری خرد سال نام ببريم كه تماما منطبق بر استانداردهای روز آموزش بازيگری به كودكان فعاليت می كند و در اين مدت توانسته اقدامات بسيار خوب و موثری را انجام دهد. آموزشگاه بازيگری خرد سال پانيذ با به كارگيری اساتيد و متدهای روز، تحولی در زمينه آموزش بازيگری به كودكان رقم زده است. اين آكادمی را بايد از معدود آكادمی های فعال در زمينه آموزش تخصصی بازيگری به كودكان دانست كه عملكرد بسيار درخشانی در اين حوزه داشته است. شايد به جرات بتوان گفت اين مجموعه بزرگترين و بهترين آكادمی آموزش هنر بازيگری به كودكان می‌باشد.