انتخاب كلاس بازيگری يكی از دغدغه های اصلی افرادی است كه قصد ثبت نام و شروع آموزش بازيگری را دارند؛ از آن جايی كه تعداد اين كلاس ها در شهرهايی مثل تهران زياد است و هر روز هم بر تعداد آن ها افزوده می شود در اين مقاله می خواهيم ويژگی های كلاس بازيگری استاندارد و مناسب را معرفی كنيم تا با بررسی اين ويژگی ها بتوانيد از بين اين آكادمی های متعدد، بهترين آكادمی را انتخاب كنيد. علاوه بر اين به معرفی بهترين آموزشگاه بازيگری بزرگسالان در تهران خواهيم پرداخت.

انتخاب كلاس بازيگری

برای انتخاب كلاس بازيگری استاندارد و مناسب حتما بايد معيارها و ويژگی هايی را در نظر بگيريد كه در ادامه به معرفی چند مورد از اين معيارها می پردازيم.

اساتيد : اولين اصلی كه برای انتخاب كلاس بازيگری بايد در نظر بگيريد اساتيد و مدرسان هستند چرا كه نقش مهم و بسزايی در روند آموزش دارند. اساتيد كلاس های بازيگری بايد علاوه بر مهارت های بازيگری دارای مهارت های تدريس هم باشند و بتوانند مطالب و تكنيک ها را به بهترين شكل ممكن به هنر جو انتقال دهند. نكته ای كه لازم است به خاطر داشته باشيد اين است كه لزوما بازيگران شناخته شده سينما اساتيد خوبی نيستند. در واقع اينكه فردی بازيگر توانمند و بزرگی در عرصه سينماست دليل نمی شود كه مدرس خوبی هم باشد به همين جهت در انتخاب كلاس ها تحت تاثير نام ها قرار نگيريد و كلاسی انتخاب كنيد كه اساتيد آن توانايی تدريس داشته باشند و برای هنر جو به اندازه كافی وقت بگذارند و از همه مهم ترين نقص ها، اشكالات و دغدغه های هنرجويان را جدی بگيرند.

متد آموزش : تكنيک ها و متدهای مختلفی برای آموزش بازيگری طراحی شده اند كه هر كدام دارای ويژگی های خاص خود هستند. قبل از ثبت نام حتما در خصوص متدهای آموزشی اطلاع كسب كنيد و ببينيد كلاس بازيگری مدنظر شما از كدام متد برای تدريس بهره می برد. ناگفته نماند كه هر يک از متدها مناسب شرايط خاصی است و عوامل مختلفی از جمله سن، سابقه بازيگری، ميزان تمرين و… در انتخاب متد موثر هستند. اگر متد آموزشی درست انتخاب نشود كار آموزش و فراگيری اصول گره می خورد و نتيجه ای كه بايد پس از پايان دوره حادث نشود اتفاق نمی افتد.

علی نصيريان و شهاب حسينی در فيلم شهرزاد

علی نصيريان و شهاب حسينی در فيلم شهرزاد

فضای آموزشی : نكته ديگری كه بايد در انتخاب كلاس بازيگری به آن دقت كنيد فضای آموزشی است. بازيگری از جمله هنرهايی است كه در آموزش آن نياز به تحرک بالايی وجود دارد به همين جهت فضای آموزشی بايد متناسب با اين مسئله طراحی شود. همچنين امكانات و زيرساخت های آكادمی هم حائز اهميت است و آكادمی بايد دارای شرايط و امكانات مناسب برای آموزش با كيفيت باشد. علاوه بر اين فضای آموزشی آكادمی های بازيگری بايد به شكلی طراحی شود كه تامين كننده رفاه هنرجويان و همراهان آنها باشد لذا اين اصل را هم در انتخاب كلاس مدنظر قرار دهيد.

شرايط مالی : از ديگر معيارهايی كه لازم است به آن توجه كرد هزينه ها و قواعد مالی آكادمی است. از آن جايی كه نرخ های مشخصی برای آموزش بازيگری وجود ندارد شاهد اختلاف خيلی زياد بين آكادمی های مختلف هستيم لذا بهتر است حتما بررسی های لازم را در اين خصوص انجام دهيد. لزوما كلاسی كه هزينه های بالاتری دريافت می كند خدمات بهتری را ارائه نمی دهد البته مباحث مالی نبايد متقدم بر كيفيت و ساير معيارها باشد بلكه هم رديف با ويژگی های ديگر قرار می گيرد.

بهترين آموزشگاه بازيگری بزرگسالان در تهران

همان طور كه در ابتدای متن گفته شد قرار بود علاوه بر ويژگی ها به معرفی بهترين آموزشگاه بازيگری بزرگسالان در تهران بپردازيم. بدون شک آكادمی پانيذ را بايد يكی از بهترين مجموعه های بازيگری در كشور دانست كه دارای بالاترين استانداردهای آموزش بازيگری است. اين مجموعه خدمات آموزشی را به همه گروه های سنی از كودک و نوجوان تا بزرگسال ارائه می دهد و افراد با شرايط سنی مختلف می توانند دوره های آموزش بازيگری را سپری كنند. علاوه بر موارد گفته شده آكادمی پانيذ تجربه بالايی در امر آموزش بازيگری دارد و هنرجويان زيادی در اين مجموعه به فراگيری اصول بازيگری پرداخته اند.