آموزشگاه آزاد سینمایی محیطی‌ست برای آموختن سینما. سینما هنری‌ست که برای موفقیت در آن افراد نیازمند اساتید مجرب و محیط آموزشی دقیق‌اند. البته نباید تصور کرد که این گونه آموزشگاه‌ها تنها مسیر آموختن سینماست. بسیاری دانشگاه را تریجیح می‌دهند. دانشگاه‌هایی نظیر سوره، هنر یا پارس. با این حال دانشگاه‌های این چنینی دارای محدودیت‌های بسیاری‌اند. از این محدودیت‌ها می‌توان به زمان‌بندی مشکل، نیاز به عدم تحصیل در سایر رشته‌ها، آزمون ورودی، شرایط سنی و بسیاری دیگر اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم تا با پرداختن به مزایا آموزشگاه آزاد سینمایی کارکرد آن‌ها را مشخص کنیم.

 

مزایای آموزشگاه آزاد سینمایی

بیان شد که برای سینما آموزی علاوه بر آموزشگاه‌های آزاد سینمایی می‌توان از طریق دانشگاه نیز اقدام کرد. در این بخش قصد داریم به بیان مزایای این گونه آموزشگاه‌ها نسبت به دانشگاه بپردازیم.

 

عدم نیاز به آزمون ورودی

یکی از دشواری‌هایی که ورود به دانشگاه‌های سینمایی دارد کنکور، یا آزمون ورودی‌ست. کنکور رقابتی‌ست که استرس زیادی بر افراد وارد کرده و تقریباً یک سال از زندگی آن‌ها را سیاه می‌کند. در طول این یک‌سال شما مجبور به مطالعه دروسی خواهید بود که بخش زیادی از آن‌ها اصلاً به کارتان نخواهد آمد. در ضمن باید توجه کرد که هیچ لزومی برای موفقیت افراد در این آزمون وجود ندارد! برای حضور در آموزشگاه‌های سینمایی نیازیبه عبور از این سد نیست!

 

عدم محدودیت سنی

برای شرکت در کنکور دانشگاه شما نیاز به اتمام 12 سال دوره تحصیلی دارید. از این رو افرادی که این مدرسه را تمام نکردند یا سن‌شان به 18 نرسیده نمی‌توانند در کلاس‌های دانشگاه حاضر شوند. از آن سو آموزشگاه آزاد سینمایی هیچ گونه محدودیت سنی خاصی ندارد و افراد به شرط حیات (!) می‌توانند ثبت‌نام کنند.

 

مجاز بودن اشتغال به تحصیل

یکی از قوانین حضور در دانشگاه‌های سینمایی عدم اشتغال به تحصیل در دیگر رشته‌هاست. با این حال بسیاری از افراد علاقه‌دارند که سینما را در کنار رشته دیگری ادامه دهند. برای مثال ممکن است کسی دوست داشته باشد در کنار تحصیل در رشته‌ای مانند مهندسی نفت، به آموختن سینما نیز بپردازد. این سخت‌گیری در آموزشگاه سینمایی وجود ندارد و افراد بدون هیچ مشکلی توان تحصیل سینما را خواهند داشت.

 

‌زمان‌بندی مناسب

در دانشگاه‌های سینمایی شما تنها به برداشتن واحدهایی هستید که گروه برای شما مشخص می‌کند. تقریباً زمان حضور در دانشگاه برابر است با چیزی که آن‌ها مشخص می‌کنند. در صورت اشتغال این موضوع برای شما دردسر ساز خواهد شد. از طرف دیگر واحدهای درسی دانشگاه علاوه بر واحدهای سینمایی، شامل برخی دروسی می‌شود که شاید دغدغه شما نباشد! باری در آموزشگاه آزاد سینمایی شما این مشکل را نخواهید داشت. 

آموزشگاه سینمایی پانیذ

یکی از مشکلاتی که هنرآموزان با آن مواجه‌اند انتخاب آموزشگاه بازیگری مناسب است. در این قسمت به معرفی یکی از برترین آموزشگاه‌های آزاد سینمایی ایران خواهیم پرداخت. آموزشگاه پانیذ واقع شده در شرق تهران آماده پذیرش از هنرآموزان تهرانی و شهرهای حومه است. این آموزشگاه با استفاده از برترین اساتید کشوری هر ساله هنرجویان زیادی را وارد عرصه هنر کرده است. از دغدغه‌های اصلی این آموزشگاه به روز بودن متدهای آموزشی‌ست. از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این آموزشگاه معرفی هنرجویان مستعد به پروژه‌های سینمایی، تلوزیونی، فیلم‌کوتاه و تئاتر است. اگر حتی یک لحظه هم که شده به بازیگر شدن فکر کرده‌اید با ما تماس بگیرید!

آموزشگاه سینمایی پانیذ

آموزشگاه سینمایی پانیذ

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی مزایای آموزشگاه آزاد سینمایی پرداخته در نهایت به معرفی یکی از برترینِ آن‌ها یعنی آموزشگاه پانیذ اشاره کردیم. از مزایای این نوع از آموزشگاه‌ها در نسبت با دانشگاه‌های سینمایی می‌توان به عدم نیاز به آزمون ورودی، عدم محدودیت سنی، مجاز بودن اشتغال به تحصیل،‌ زمان‌بندی مناسب و بسیاری دیگر اشاره کرد. البته به عنوان آخرین نکته باید گفت که نمی‌توان نسخه یکسانی برای همه پیچید. باید به شرایط خودتان نگاه کرده و روش مناسب خود را برای آموختن سینما بیابید. امیدوارم که این مقاله برای‌تان مفید بوده باشد.