آماندلا استنبرگ بازیگر و مدل محبوب آمریکایی است که در مدت کوتاهی توانست توجه مخاطبان را به خود جلب کند. آماندلا متولد بیست وسوم اکتبر سال 1998 بوده و اکنون نوزده سال دارد و اواخر دوران نوجوانی را پشت سر می گذارد. او در لس آنجلس کالیفرنیا متولد شده است. پدرش تام استنبرگ و مادرش کارن بریلزفورد نام دارند. آماندلا از سمت پدری دارای ریشه های دانمارکی و از سمت مادری دارای رگه های آفریقایی-آمریکایی است. نیاکان مادربزرگ پدری او، از اسکیموهای نواحی گرین لند بودند. این بازیگر خوش ذوق دارای دو ناخواهری بزرگ تر از سمت پدر است.

آماندلا که از اوایل کودکی به شدت به صنعت سینما و رسانه علاقه مند بود،

از سنین خیلی پایین مدلینگ را آغاز کرد. او با شرکت دیزنی، در کار مدلینگ کاتالوگ ها همکاری داشت. پس از این فعالیت ها او در برخی سریال های تلویزیونی مانند آقای رابینسون و اسلیپی هالو به ایفای نقش پرداخت. در سال 2011 او وارد دنیای سینما شد و در فیلم کُلُمبیانا به کارگردانی الیور مگاتون بازی کرد. در ادامه ی همان سال، در اولین اثر مهمش یعنی هانگر گیمز به کارگردانی گری راس، نقش “رو” را بازی کرد و هم بازی جنیفر لارنس شد. آماندلا استنبرگ برای بازی دراین فیلم تحسین منتقدان و مخاطبان را برانگیخت.

آماندلا استنبرگ

در ادامه و در سال 2013،

دوباره در کنار جنیفر لارنس در قسمت دوم هانگر گیمز به کارگردانی فرانسیس لارنس بازی کرد. در ادامه ی همان سال در فیلم ریو 2 در کنار آن هثوی ظاهر شد. سپس آماندلا در درام آمریکایی “همان گونه که هستی” به همراه اووِن کمپبل و چارلی هیتون و در نقش سارا بازی کرد. در 2017 در درام عاشقانه ی آمریکایی “همه چیز، همه چیز” در کنار نیک رابینسون و به کارگردانی استلا مگی بازی کرد. این بازیگر در سال 2015 عنوان فمینیست سال را به خود اختصاص داد.

آماندلا

160 سانتی متر قد و 56 کیلوگرم وزن دارد. او موهای قهوه ای تیره دارد. بازیگر مورد علاقه اش مریل استریپ است. طراحی، عکاسی، بافتنی و کتاب خوانی از علایق او هستند. رنگ مورد علاقه اش آبی بوده و شدیدا پیتزا دوست دارد. آماندلا استنبرگ تا کنون یک میلیون دلار درآمد داشته است. او به خوبی گیتار می نوازد. او بسکتبال را دوست دارد و از آهنگ های ریهانا و بیونسه لذت می برد. منتقدان آینده ی درخشانی را برای او پیش بینی کرده اند.