آماندا سایفرید متولد روز سوم دسامبر سال 1985 بازیگر اهل آمریکا است. علاوه بر بازیگری او در زمینه ی خوانندگی و مادلینگ هم فعالیت دارد. او متاهل بوده و یک فرزند دارد. مردم بیشتر آماندا سایفرید را برای نقش هایی که در دو اثر بی نوایان و جان عزیز بازی کرده است، می شناسند.

جان عزیز یک درام عاشقانه است که در سال 2010 بر اساس رمانی به همین نام اثر نیکولاس اسپارکس ساخته شده است. در این اثر زیبا که موفق به فروش صد و چهارده میلیون دلاری شد، آماندا سایفرید هم بازی چنینگ تیتوم بود و مردم این فیلم را بسیار دوست داشتند. (شما می توانید در یکی از مقالات همین وبسایت، با چنینگ تیتوم آشنا شوید).

آماندا سایفرید

آماندا سایفرید

آماندا سایفرید، در آلن تاون پنسیلوانیا دیده به جهان گشود. پدر و مادر او در زمینه ی پزشکی فعالیت می کردند. پدرش که جک سایفرید نام داشت در یکی از داروخانه های شهر کار می کرد و مادرش آن ساندر به عنوان روان درمانگر خصوصی مشغول به کار بود. همچنین دختر بزرگتری هم در این خانواده وجود داشت و نام او جنیفر بود. جنیفر نیز مانند خواهرش آماندا در مسیر هنری فعالیت کرده و گروه موسیقی راک خود را با عنوان لاو سیتی بنیان نهاد. جنیفر هم مانند خواهرش خلاقیت زیادی داشت.

آماندا سایفرید، در دبیرستان ویلیام آلن درس خواند و به صورت هم زمان مربی خصوصی داشت که به او خوانندگی اپرا را آموزش می داد. در یازده سالگی سایفرید کار هنری را در زمینه ی مادلینگ شروع کرد. او با آژانس بین المللی “ایماژ” قرارداد بست و لباس های دخترانه از برندهای گوناگون را تبلیغ می کرد. سپس تصاویر او به عنوان عکس جلد کتاب های عاشقانه به قلم فرانسین پاسکال ظاهر شد.

در پانزده سالگی آماندا سایفرید در سریال تلویزیونی به نام هم زمان با تغییر دنیا بازی کرد.

و به این ترتیب وارد عرصه ی بازیگری شد. از آثار او در سینما می توان به موارد رو به رو اشاره کرد: دختران حسود محصول 2004، که درباره ی بچه های دبیرستانی است، سر وقت محصول 2011 که در آن هم بازی خواننده ی محبوب جاستین تیمبرلیک بود. سایفرید با تعدادی از هم بازی های خود در فیلم های مختلف وارد روابط عاطفی شده است. گلوسی مگزین او را یکی از جذاب ترین زنان خطاب کرده است و عکس بازیگر جوان را روی جلد مجله چاپ کرده است. همچنین مجله ی پیپل آماندا سایفرید را یکی از 25 زیبای معروف دانسته است.