آلیس در سرزمین عجایب محصول سال 2010، اثری فانتزی به کارگردانی تیم برتون و با بازی جانی دپ، آن هثوی، هلنا بانم کارتر، کریسپین گلاور، مت لوکاس و میا واشیکافسکا می باشد. همان طور که از نامش پیداست، این اثر بر اساس کتاب آلیس در سرزمین عجایب اثر لوئیس کارول ساخته شده است. داستان هیجان انگیزی که برای اکثر افراد آشناست.

اما این بار، تیم برتون به یاری نبوغ خود و همکاری تیم فوق العاده اش توانسته است روایتی جدید و متفاوت از آن را ارائه دهد. تهیه کنندگان اثر ریچارد زانک، جو راث، سوزان تاد و جنیفر تاد می باشند. فیلم نامه را خانم لیندا وولورتون نوشته است. موسیقی فیلم بر عهده ی دنی الفمان بوده است. این فیلم در روز 25 فوریه سال 2010 اکران شد و مدت زمان آن 108 دقیقه می باشد. زبان فیلم آلیس در سرزمین عجایب بدون شک انگلیسی است!

با این که شاهکار سینمای هالیوود تنها بین 150 تا 200 میلیون دلار هزینه در بر داشته است،

اما در نهایت با موفقیت چشمگیر فروش گیشه مواجه شد که بیش از یک میلیار دلار بود. هرچند چنین موفقیت هایی برای نابغه ی عرصه ی کارگردانی یعنی تیم برتون تازگی نداشته و دو از انتظار نبوده است. این اثر توانست در هشتاد و سومین دوره از مراسمات جایزه ی اسکار، سه نامزدی به دست آورد.

آلیس در سرزمین عجایب محصول 2010

آلیس در سرزمین عجایب محصول 2010

اول نامزدی دریافت جایزه ی اسکار برای بهترین کارگردانی هنری که آن را رابرت استرامبرگ و کارن اوهارا برنده شدند. دوم، نامزدی دریافت جایزه ی اسکار برای بهترین جلوه های بصری و سوم، نامزدی دریافت جایزه ی اسکار برای بهترین طراحی لباس که آن را خانم کالین آتوود برنده شد. علاوه بر این نامزدی ها و جوایز فراوانی در سایر فستیوال ها نصیب این فیلم شد.

خلاصه ی داستان از این قرار است که آلیس نوزده ساله، به همان سرزمین عجیبی که در دوارن کودکی با آن مواجه شده بود، بازمی گردد. در همان سرزمین، او با دوستان قدیمی خود مواجه و به آن ها ملحق می شود. آلیس، متوجه سرنوشت واقعی خود می شود: این که او باید سلطنت خفقان آور و وحشت زای ملکه ی قرمز را به پایان برساند. این فیلم سرشار از سکانس های جذاب و متفاوت بوده و بازی فوق العاده ی همه ی بازیگران مخصوصا جانی دپ، رنگ و لعابی دو چندان به آن داده است. تماشای این اثر خیال انگیز و متفاوت را به علاقه مندان به آثار تیم برتون توصیه می کنیم.